به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، مستند «بودن بهتر از نبودن» به کارگردانی ایمان بیات‌فر که پیش‌تر کاندید بهترین مستند بلند سال از جشنواره آمریکایی «Southeast Regional ۲۰۲۰» در شهر جک‌اسنویل ایالت فلوریدا شده بود، حال در دومین حضور جهانی خود در جشنواره بین‌المللی «(FICA)Austral International Film Festival» به همراه آثاری از دیگر کشورهای دنیا به نمایش در خواهد آمد.

دومین دوره جشنوار بین المللی فیلم «استرال» با هدف به نمایش گذاشتن آثار برتر سینمایی مستقل جهان و تجاری‌سازی فیلم‌های حاضر در جشنواره، از تاریخ یکم تا پنجم دسامبر ۲۰۲۰ در شهر کوردوبا آرژانتین برگزار می‌گردد.

ایمان بیات‌فر کارگردان و تهیه‌کننده فیلم مستند «بودن بهتر از نبودن» هم‌زمان با ادامه حضور بین‌المللی این فیلم، یادداشت کوتاهی را منتشر کرده است: «در این زمانه تاریک که زندگی همه ما مردم جهان به واسطه اپیدمی ویروس لعنتی کرونا تبدیل به قماری بر سر بودن یا نبودن‌مان شده است، هنوز چراغ -سینمای مستقل- آن هم به معنای مطلقش در کلام، روشن است.

سینمای امروز در ضعیف‌ترین شکل ممکن، به حیاتش ادامه می‌دهد و هنوز نور امیدی را هرچند کم‌سو، در دل انبوه یا اندک مخاطبانش زنده نگه می‌دارد، فراموش نخواهم کرد که همه ما فیلمسازان مستقل در این دوران بی‌کیفیت، با وجود این حجم انبوه از مصایب و مشکلاتِ پیش رو، هرگز از حرکت‌ باز نایستادیم. نااُمید نیستم، دست کم تا به امروز.

من فکر می‌کنم سینما در حال گذار و پوست انداختن است، شاید در آینده نزدیک سینما تغییرات بنیادی را در تمام نقاط جهان تجربه کند، تلویزیون‌های اینترنتی، شبکه‌های استریم، نرم‌افزارهای فضای مجازی و بازی‌های کامپیوتری بزرگ‌ترین بازیگران عرصه نمایش در این دوران هستند پس آیا بهترین گزینه حمایت از جریان مستقل فیلمسازی نیست؟».

در خلاصه این مستند آمده است: حقیقت در نهایت بسیار شگفت‌آور و غیرقابل باورتر از واقعیت خواهد بود.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: