بهزاد فراهانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، اظهار داشت: درگذشت کریم اکبری مبارکه یکی دیگر از اتفاقات تلخ این روزها بود اما قبل از صحبت درباره او می‌خواهم به سهل‌انگاری بیمارستان پیامبران و گروه تصویربرداری سریالی که او در آن ایفای نقش می‌کرد اشاره کنم.

فراهانی تصریح کرد: اکبری مبارکه 9 سال به دلیل ابتلا به بیماری سرطان تحت درمان و مراقبت‌های پزشکی بود و در روزهای شیوع کرونا باید بیمارستان و پزشکی که مسئولیت درمان او را بر عهده داشت به او برای کار کردن در این روزها تذکر می‌داد ولی از همه مهم‌تر و عجیب‌تر رفتار گروه فیلمبرداری است؛ این گروه با اینکه می‌دانست 9 نفر از اعضای تیم ناقل بیماری کرونا هستند و کریم اکبری مبارکه هم به سرطان مبتلا است خیلی آگاهانه مردی که کمترین توان را برای مقابله با این ویروس داشت جلوی دوربین برد و کار را حداقل برای او تعطیل نکرد. 

او افزود: من به دنبال مقصر این اتفاق نیستم چرا که سیاست فرهنگی که در کشور شاهد هستیم را عامل اصلی چنین اتفاقاتی می‌دانم اما نادانی فرهنگی در تیم تولید سریالی که کریم اکبری مبارکه در آن حضور داشت بسیار تأسف‌بار است.

این بازیگر در ادامه خاطرنشان کرد: من با کریم اکبری مبارکه سال‌ها در گروه قدیمی «کوچ» همکاری داشتم و در کارهای مختلفی در کنار هم بودیم. بسیار تأسف می‌خورم که یکی از انسان‌های پاک، شریف و مومن هنر ایران را از دست دادیم. او تحقیقات فراوانی در عرصه تئاتر ملی داشت، درام را می‌شناخت، نویسنده خوبی بود و شناخت کاملی از تئاتر تخت حوضی داشت و از باسوادترین افراد در این حوزه بود.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «مدینه» در پایان گفت: هنر ایران یکی از نجیب‌ترین، شریف‌ترین و متعهدترین بازیگران خود را از دست داد، او برای من سمبل زیبایی اخلاق و متانت بود. به خانواده‌ این بازیگر و همه دوستانش به خصوص همکاران گروه تئاتر کوچ درگذشت کریم اکبری مبارکه را تسلیت می‌گویم.

گفتنی است، کریم اکبری مبارکه پنجشنبه ٨ آبان ۱۳۹۹ به علت ابتلا به بیماری کرونا در سن ۶۷ سالگی و در تهران درگذشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: