به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا،در دهمین دوره برگزاری نهاد مجری درصدد است با نظر به چشم انداز تعریف شده سمپوزیوم، جایگاه ایران را در هنر مجسمه‌سازی منطقه تثبیت و ارتقا بخشد.

همچنین با تلاش برای احیای میراث تاریخی ایران در زمینه حجاری و سنگ تراشی، فضای تعامل و گفت‌وگو در زمینه مجسمه‌سازی شهری را فراهم کرده است و فرصت تبادل تجربه‌ها، اطلاعات و مهارت‌ها را با حضور هنرمندان و صاحبنظران بین‌المللی و ملی ایجاد کند.

بر اساس رویکرد اتخاذ شده توسط شورای سیاستگذاری و ارکان سمپوزیوم در دوره دهم با توجه به شرایط ویژه این دوره، بر مواردی همچون حضور هنرمندان ملی در بخش اصلی و اجرایی سمپوزیوم، پیش بینی تمهیدات لازم برگزاری سمپوزیوم در شرایط ویژه بیماری همه گیر، استفاده از بخش های جانبی رویداد شامل کارگروه مطالعاتی و تولید محتوی برای استفاده از قابلیت های فضای مجازی در نمایش فعالیت های رویداد و برگزاری وبینارهای تخصصی با حضور هنرمندان و صاحبنظران بین المللی و داخلی مورد تاکید قرار کرفته است.

توجه به سایت و مکان محور بودن آثار و قابلیت های آن در ارتباط با محیط و مخاطب، همچنین مولفه هایی مانند چیدمان، گسترش در فضا، مکان ویژگی و قابلیت‌های منظر از موارد مورد تاکید در این دوره است.

این سمپوزیوم در محل گذر تاراز واقع در منطقه ۲۲ برگزار و محل نصب مجسمه برتر باغ سنگی دریاچه خلیج فارس خواهد بود.

به هنرمندان منتخب در بخش اصلی سمپوزیوم در مجموع  ۲.۵ تا ۳  متر مکعب سنگ مرمریت روشن بدون احتساب پایه داده خواهد شد و در صورت نیاز به استفاده از پایه برای نصب نهایی اثر باید ابعاد آن در فرم ثبت نام اعلام کنند.

انتخاب هنرمندان در این دوره براساس داوری طرح های ارایه شده به سمپوزیوم و با توجه به سوابق کاری در ۲ مرحله صورت خواهد گرفت و اسامی هنرمندان منتخب مرحله دوم تا تاریخ ۳۰ دی ۱۳۹۹ اعلام می شود.

در بخش پژوهشی نیز پژوهشگران فعال در حوزه مجسمه‌سازی و هنر شهری می‌توانند با ارایه رزومه و سوابق پژوهشی در قالب تیم های پژوهشی سمپوزیوم در کارگروه‌های (تولید محتوا ) مشارکت کنند. پس از بررسی رزومه متقاضیان، با تعداد ۱۰ نفر قرارداد همکاری منعقد خواهد شد. میزان مبلغ قرارداد براساس ضوابط و مقررات سازمان و نوع فعالیت تعیین خواهد شد.

متقاضیان باید تا تاریخ ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۹ تمامی سوابق خود را به همراه فرم تکمیل شده ثبت نام به آدرس اینترنتی ۱۰th.tehransymp@gmail.com  ارسال کنند.

بر اساس گاه‌شمار دهمین دوره سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران، ۲۹ آبان پایان مهلت ثبت نام در بخش پژوهشی سمپوزیوم، ۲۷ آذر پایان مهلت ثبت نام در بخش مجسمه سازی، ۶ دی ماه اعلام اسامی هنرمندان منتخب مرحله اول، ۲۰ تا ۲۴ دی ماه مهلت تحویل مدل آثار منتخب مرحله اول به دبیرخانه سمپوزیوم، ۳۰ دی ماه اعلام اسامی هنرمندان راه یافته به این دوره و  تا ۲۲ اسفند ماه زمان برگزاری سمپوزیوم خواهد بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: