به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، کانیه وست سه شنبه شب با پذیرش شکست خوددر انتخابات ریاست جمهوری کمی پس از نیمه شب در توئیتی نوشت «اوه خب کانیه وست و انتخابات ۲۰۲۴».

 مجموع آرا وی تا صبح روز چهارشنبه، کمی بیش از ۶۰،۰۰۰ رای بود.

اواخر شب گذشته، او توییت اصلی را که در زیر تصویر نقشه کارزار انتخاباتی خود گذاشته بود، حذف کرد.

وست پس از آن بدون WELP («آه خوب» اصطلاحی معادل استعفا) ، توئیت خود را دوباره پست کرد، در حالی که اعلام آمادگی خود برای انتخابات دور بعدی در سال ۲۰۲۴ خود را دست نخورده باقی گذاشت.

این خواننده معروف سبک «هیپ هاپ» تنها توانست معدود آرائی در حدود ۱۰ ایالت کسب کند که آن نیز بسیار ناچیز بود و نتوانست در دیگر ایالت ها حداقل ترین آرا را کسب کند. 

«کانیه وست» که در ماههای گذشته خود را رقیب جدی ترامپ عنوان می کرد و پیش بینی کرده بود که با اختلاف زیاد از او پیشی بگیرد، در هیچ یک از ایالت هایی که او در آنها واجد شرایط مبارزات انتخاباتی بود نتوانست به حداقل آرای ۵ دهم درصد نیز برسد. 

«وست» تا ساعت ۸:۳۰ صبح روز چهارشنبه به وقت محلی، در کشور تنها ۶۰،۰۰۰ رأی را به خود اختصاص داده بود.

این خواننده رپ  در صبح چهارشنبه از میان ده ایالتی که وی در آن حضور داشت، بیشترین رای را با کسب ۱۰۲۱۶ رای در تنسی به دست آورد.

اما این فقط ۰.۳٪ از کل ایالت بود و تنها حدود یک سوم آرا  برای یک رقیب شخص ثالث دیگر، «جو یورگنسن»، نامزد حزب لیبرتاریان بود.

بالاترین درصد وی در هر ایالت ۰.۴٪ بود - نتیجه ای که در سه ایالت به آن رسید: آیداهو (۳۶۳۱ رأی) ، اوکلاهما (۵،۵۹۰ رأی) و یوتا (۴۳۴۴ رأی).

علاوه بر تنسی، وست نیز ۰.۳٪ در آرکانزاس (۴۰۴۰ رأی) ، کنتاکی (۶۲۵۹ رأی) ، می سی سی پی (۳،۱۳۱ رأی) و ورمونت (۱،۲۶۵ رأی) به دست آورد.

وی در کلرادو (۶،۲۵۴ رأی) ، آیووا (۳،۱۹۷ رأی) ، لوئیزیانا (۴۸۹۴ رأی) و مینه سوتا (۷،۷۴۸ رأی) ، ۰.۲٪ رای کسب کرد.

اوایل روز سه شنبه، وست عکس های خود را در هنگام رای دادن در وایومینگ یکی از ایالت هایی که رای نیاورد به اشتراک گذاشت.

وی اعلام کرد که این اولین بار است که رای می دهد تا بتواند رای ندادن های قبلی خود جبران کند.

وی در توئیت خود نوشت: امروز من برای اولین بار در زندگی خود به رئیس جمهور ایالات متحده رأی دادم و این  رای برای کسی است که من واقعاً به او اعتماد دارم ...

وست در کالیفرنیا، ایالت سیزدهم، در انتخابات شرکت کرد ، اما در آنجا وی به عنوان معاون رئیس جمهور از «روک دلا فونته» در لیست قرار گرفت.

مشخص نیست که آیا وست تأیید کرده که از طرف آن نامزد که ۰.۳٪ آرا ایالت طلایی (گلدن استیت) را کسب کرده، به عنوان معاون رئیس جمهور رقیب معرفی شود.

وست برخلاف رقبای خود در رقابت های ریاست جمهوری، به دنبال یک توقف پر سر و صدا در ماه جولای در کارولینای جنوبی که در آن جلیقه ضد گلوله به عنوان لباس بیرونی پوشیده بود، هنگامی که علیه سقط جنین حمله کرد و با مخالفان مواجه شد، گریه کرد و متمایل به حضور در مبارزات انتخاباتی نشد.

او اخیراً با حضور در پادکست «جو روگان» در همان ابتدا اظهار داشت که خدا او را به عنوان «رهبر جهان آزاد» فراخوانده است اما علاقه زیادی به اتخاذ مواضع سیاسی یا حتی بحث درباره ریاست جمهوری ندارد.

کمک هایی که «کانیه وست» از عوامل سیاسی شناخته شده جمهوری خواه دریافت کرده، جلسه اخیر با «جرد کوشنر» و امتناع وی از رد کردن دونالد ترامپ یا طرفداری از شعار «MAGA»(دوباره آمریکا را باشکوه می کنیم) به گمانه زنی در مورد استفاده و بهره خواسته یا ناخواسته از این خواننده رپ، برای خرابکاری در رأی دموکرات ها  منجر شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: