به گزارش برنا، در این حکم بر پیگیری آخرین سیاست ها، اصول و ضوابط برنامه سازی دریافتی از معاونت برون مرزی و شبکه برای ملاحظه و بهره گیری در جذب، تدوین، بررسی و انتخاب طرح های پیشنهادی مناسب تاکید شده است.

همچنین بررسی، ارزیابی و پالایش طرح های دریافتی با هدف گزینش طرح های مناسب در چارچوب سیاست های ابلاغی و ماموریت های العالم سوریه، ارائه ایده های خلاقانه و پیشنهاد ساخت برنامه های جدید، جذاب و اثرگذار متناسب با ماموریت شبکه و نیز نظارت، ارزیابی، نقد و تحلیل عملکرد محتوایی برونداد نهایی از لحاظ انطباق با سیاست ها و تناسب با ماموریت های تعریف شده، تاکید شده است.

سید ابراهیم حسینی بخش، مدیر جدید طرح و تولید شبکه العالم سوریه فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ادبیات عرب از دانشگاه علامه طباطبایی است. وی از سال 1379 در برون مرزی سازمان صدا وسیما با عنوان شغلی مترجم زبان عرب مشغول به کار شد.

مدیر ارتباطات و همکاری های بین الملل شبکه جهانی الکوثر، سرپرست گروه سیاسی و خبر شبکه الکوثر و مدیر پخش شبکه جهانی الکوثر از عناوین مدیریتی وی، قبل از انتصاب اخیر است.

العالم سوریه اولین تجربه صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران در راه اندازی شبکه ای در خارج از کشور بوده و دفتر آن در دمشق مستقر است. این شبکه پس از طی دوره آزمایشی، از 27 فروردین 1398 به طور رسمی آغاز به کار کرد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: