به گزارش برنا، دراین دیدارطرفین به اهمیت تعمیق روابط فرهنگی بویژه در حوزه موسیقی با توجه به اشتراکات تاریخی، فرهنگی ، هنری و زبانی تبادل نظرکردند.

دراین دیدار ،رهبر ارکستر ملی جمهوری آذربایجان با اشاره به فعالیت های مشترک انجام شده و کنسرت نیمه تمام وی در ایران به جهت شیوع ویروس کرونا، افزود: انشاالله پس از مهار ویروس کرونا علاقمند به برگزاری کنسرت موسیقی مشترک ایران و آذربایجان با عنوان صلح هستیم.

همچنین دراین دیدار صاحب پاشایو تارزن  مشهور جمهوری آذربایجان دراین دیدارحضور داشت.وی از افراد شناخته شده در بین موسیقی دانان کشورمان است که دراین دیدار مقرر شد مدیرعامل بنیاد رودکی زمینه همکاریهای بیشتر با این گروه را بررسی و پیشنهادات خود را به نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو ارائه دهد.

صاحب پاشایف وگروهش با برخی از گروههای موسیقی در ایران همچون گروه نستار همکاری دارد و این ظرفیت نیز وجود دارد که در دوران کرونا و از طریق فضای مجازی با برخی از هنرمندان جمهوری اسلامی ایران برنامه اجرا کند . پاشایوا از هنرمندان مطرح در آذربایجان بوده و اعلام آمادگی نمود تا در حوزه موسیقی با هنرمندان ایرانی در دوران کرونا برنامه های مشترکی را با موضوعات خاص مثل صلح اجرا نماید .

گفتنی است ارکستر ملی جمهوری آذربایجان در سال 2000 میلادی تشکیل شد و در یک سال بعد برای اجرای کنسرت به ایران سفر کردند.  ارکستر ملی جمهوری آذربایجان چندین کنسرت مشترک با ارکستر موسیقی ملی ایران برگزار کرده است که با استقبال قابل توجهی از این کار مشترک  همرا بوده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: