به گزارش برنا ؛ برنامه «تازه برات»در شب های  قدر ساعت ۲۳:۳۰ تا۲:۳۰ بامداد به پخش مراسم دعای جوشن کبیر ، سخنرانی و احیای شب‌های قدر اختصاص دارد که در نخستین شب از شب های قدر مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان از امامزاده صالح (ع) با قرائت دعای  جوشن کبیر توسط حاج احمد زین العابدین و سید کریم موسوی و مرثیه سرایی از سوی  محمد حسین پویانفر و اجرتی مراسم قرآن به سر توسط  حجت الاسلام بی آزار تهرانی و مناجات خوانی با نوای گرم و دلنشین  حاج محمد آقا طاهری پخش می شود.

همچنین دربرنامه «صبح به وقت فرهنگ» که ساعت۶:۳۰ روی آنتن می روز  در این روزها موضوع دعا و حس خوب آن و اینکه در دعاهای خود چه باید بخواهیم را سوژه برنامه قرار داده و صبحگاهی معنوی برای شنوندگان رادیو فرهنگ رقم می‎زند.

برنامه «با کاروان شعر و موسیقی» نیز به این مناسبت، هر روز ساعت ۱۲:۳۰ به بررسی ترانه‌ها و قطعاتی که درخصوص شهادت حضرت علی(ع) اجرا شده می‌پردازد.

علاقه‌مندان به نمایش‌های رادیویی نیز ساعت۳بامداد، نمایش‌هایی با محور زندگی امام علی(ع) و سیره عملی ایشان را از رادیو فرهنگ می‌شنوند‌.

«هفت کوچه در سوگ» نیز از ساعت ۹ صبح به بررسی فرهنگ و آداب و رسوم شب‌های قدر اختصاص دارد.

«دری به خانه خورشید» عنوان ویژه برنامه دیگری از رادیو فرهنگ است که روزهای قدر ساعت ۱۲:۱۵ پخش می شود این برنامه به گفتگو با شاعران درباره خاطرات ماه رمضان و شعرهایی که برای ماه مبارک سروده اند، اختصاص دارد.

آینه بلاغت" با محوریت بلاغت در نهج البلاغه و کلام امیر المومنین از منظر فصاحت و شیوایی کلام توسط منصور پهلوان پژوهشگر دینی و استاد دانشگاه تهران بررسی می شود. این برنامه ساعت ۱۱ روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه در روز شهادت امام علی علیه السلام به تهیه کنندگی سید هادی موسوی نژاد ،نویسندگی ضیا الدین خالقی و گویندگی سکینه ارجمندی پخش می شود.

همچنین برنامه «متحیرم چه نامم» ساعت ۸:۳۰نیز در این روز  با رویکردی ادبی، به روایت نهج البلاغه منظوم دکتر امید مجد می‌پردازد و

«ساعت سوگ» نیز ویژه برنامه شب‌های قدر است که دوشنبه ۱۳ و چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ساعت ۲بامداد به پخش موسیقی‌های مناسب با حال و هوای این ایام و شعر علوی در سوگ امام متقین می‌پردازد.

گفتنی است در شب هایی که برنامه ویژه احیا ( تازه برات) پخش نمی شود ساعت ۲۳:۳۰ برنامه «کیمیای سعادت » با هدف برداشت درست معنایی از موضوعات مختلف اخلاقی و عقیدتی که برگرفته از آیات قرآن کریم و کلام بزرگان دین است با محوریت پخش سخنان بزرگان مذهبی و دینی و بیان نکات قرآنی و توصیه های اهل بیت علیهم السلام درباره بهره‌های رمضان پخش می شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: