به گزارش برنا، برنامه «آفریقا امروز» به تهیه‌ کنندگی عاطفه سادات دربندی در برنامه این هفته خود به گزارش اخیر دیده بان حقوق بشر درباره آپارتاید اسرائیل و جنایت علیه بشریت و آزار و اذیت مردم بی دفاع و غیرنظامی فلسطین توسط این رژیم و اعتراضات در شهرهای آفریقای جنوبی، کنیا، تونس، مراکش ، سنگال، نیجریه و ... به این جنایات می پردازد.

این برنامه ضمن اشاره به صحبت های موسی فکی مهامات، رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا در محکومیت حملات اسرائیل به غزه، اقدامات خشونت آمیز در مسجدالاقصی و اخراج اجباری و غیرقانونی فلسطینیان از قدس شرقی، نگاهی خواهد داشت به مواضع کشورهای غربی و به ویژه ایالات متحده و انگلیس که از آپارتاید اسرائیل نیز همچون رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی حمایت می کنند.

مبارک هنیا مجری «آفریقا امروز» در گفت و گو با جوزف اوچینو نویسنده و تحلیلگر امور آفریقا و لارنس فریمن تحلیلگر سیاسی-اقتصادی به طرح سوالاتی از جمله اشتراکات میان مبارزه فعلی برای آزادی فلسطین و مبارزه برای استقلال در آفریقا چیست؟ اتحادیه آفریقا جنایات رژیم اسرائیل در فلسطین را محکوم کرد. آیا محکومیت کافی است؟ و آیا پس از اعتراضات گسترده طرفداران فلسطین در آفریقا باید انتظار داشته باشیم که دولت های آفریقا اقدامی انجام دهند؟ می پردازد.

برنامه «آفریقا امروز» دوشنبه ساعت 11:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه دوشنبه ساعت 00:00، سه شنبه ساعت 07:00 و 16:00، چهارشنبه ساعت 21:00، پنجشنبه ساعت 12:00 و جمعه ساعت 08:00 روی آنتن خواهد رفت.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: