به گزارش برنا، «استرداد» در سی و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر شرکت کرد و در چندین بخش نامزد سیمرغ بلورین شد. در پایان جشنواره سی و یکم، سیمرغ بلورین بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین جلوه های ویژه میدانی و بهترین تدوین از آن این فیلم شد.

این فیلم یک درام تاریخی در باره وقایع جنگ جهانی دوم و مسائلی است که پای نیروهای متحدین و متفقین را به ایران بازکرد و در آن به ماجرای پرداخت غرامت به ایران اشاره می شود. 

مقطع زمانی فیلم «استرداد» سال 1332 است و محور فیلم طلب یازده تن طلای ایران از انگلستان، آمریکا و شوروی است که قرار بود توسط این کشورها بابت بدهی از جنگ جهانی دوم به ایران داده شود. 

حمید فرخ نژاد، فرهاد قائمیان، صالح میرزاآقایی، سیاوش چراغی پور، علیرام نورایی، بهنام تشکر، شیرین یزدان بخش، علی روئین تن با همراهی آلیسا کاچر و الکساندر ناوانف در فیلم سینمایی «استرداد» با تهیه کنندگی محمدعلی اکبری نقش آفرینی کرده اند. 

یکشنبه ششم تیر ساعت 22:30 به وقت تهران فیلم سینمایی «استرداد» با نویسندگی علیرضا طالب زاده، با زبانگردانی و ترجمه به زبان بوسنیایی آدین یاشاروویچ  از کانال بالکان شبکه سحرپخش می شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: