به گزارش برنا، کتاب «من تو را هیچ دوست نداشتم که» گزیده‌ای از شعرهای شاعر مشهور ترک را دربرمی‌گیرد و در پیشگفتار آن آمده است: ابراهیم صدری شاعر و مجری تلویزیون در سال ۱۹۶۳ در استانبول به دنیا آمد. تحصیلاتش را در دانشگاه همان شهر به اتمام رساند و فعالیتش را برای چاپ سروده‌هایش با مطبوعات آغاز کرد. او ضمن فعالیت ادبی، هفت سال هم در تئاتر به فعالت‌های هنری خود افزود. صدای زیبای او و شعرهایش مخصوصا شعر من تو را هیچ دوست نداشتم که به دلیل داشتن حال و هوایی متفاوت باعث شد تا کاست شعرهای او که با صدای خودش به بازار ارائه شده بود، دومین کاست پرفروش تاریخ ترکیه شود.》

رضوان ابوترابی از شاعران و نویسندگان  نام آشنای کشور است که انتشار چند مجموعه شعر و رمان را در کار نامه‌اش دارد و در مقدمه نوشته این کتاب اولین ترجمه من  در ادبیات است و نهایت سعی خودم را در حفظ امانت و اجرای صحیح شعرها به کار گرفته‌ام و اگر نواقصی هم باشد خارج از توان من بوده است. 

«من تو را هیچ دوست نداشتم که» سروده ابراهیم صدری با ترجمه رضوان ابوترابی (حسرت) با ۸۰ صفحه و تیراژ ۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۰ هزار تومان توسط انتشارات نفیر منتشر شده است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: