به گزارش برنا، علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا پس از جلسه هفتگی امروز شنبه این ستاد هشدار داد که رعایت پروتکلهای بهداشتی به ۶۶ درصد رسیده و رعایت پروتکل های بهداشتی زیر ۸۵ درصد در برابر کرونا کارساز نخواهد بود و عادی انگاری و ساده انگاری آسیب زا است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین از تشدید نظارت‌ها بر مراکز تجمعی و همچنین تعطیل بودن این مراکز در شهرهای قرمز نظیر رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی، سالن‌های سینما و تئاتر، باشگاه‌های بدنسازی، استخرها و ... خبر داد.

وی در ادامه اظهاراتش بر کنترل مرزهای شرقی کشور معضل مبادی ورود و خروج غیررسمی و همچنین بر لزوم کنترل مرزهای کشور تاکید کرد و افزود: در جلسه امروز بر کنترل مرزها بویژه مرزهای شرقی کشور تاکید شد و نیروهای مسلح و نیروی انتظامی به شکل فعال اقدام می کنند. اما مشکل اصلی ما مبادی خروجی و ورودی غیر رسمی است و با توجه به تحولات افغانستان حجم مراجعین بیشترشده و نیاز به دقت بیشتر است.

اظهارات سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در حاشیه نشست هفتگی این ستاد و پس از سخنرانی رییس جمهور روحانی به طور زنده از خبرگزاری ایران پرس پخش شد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: