به گزارش برنا، «بوطیقا» عنوان برنامه‌ ای پژوهش  محور از رادیو فرهنگ است که سه شنبه‌ ها  به نقد و تحلیل فیلم نامه اختصاص دارد و امروز در این برنامه »علی مصلح» و« پویا نبی» از منتقدان سینما، به نقد و تحلیل بخش هایی از فیلم "خورشید" که سال  ۱۳۹۸ به نویسندگی مجید مجیدی و نیما جاویدی و کارگردانی مجید مجیدی ساخته شد می پردازند .

همچنین صحبتهای مجید مجیدی در خصوص این فیلم‌نامه و ساخت آن تقدیم شنوندگان می شود.

فیلم خورشید مجید مجیدی به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه اصلی (رقابتی) شیر طلایی در هفتاد و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز انتخاب و برنده جایزه فانوس جادویی این جشنواره شد. همچنین با انتخاب منتقدان هالیوود ریپورتر، خورشید در شمار بیست فیلم برتر دو جشنواره ونیز و تورنتو در سال ۲۰۲۰ قرار گرفت.

این فیلم به عنوان نمایندهٔ سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۱ معرفی شد.

مجید مجیدی ؛ با فیلم بچه‌های آسمان جزو پنج نامزد نهایی دریافت بهترین فیلم خارجی زبان اسکار ۱۹۹۸ بود و نخستین کارگردان ایرانی است که نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌است و با  با چهار سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره فیلم فجر، رکورددار دریافت این جایزه در میان کارگردانان کشور است.

برنامه «بوطیقا» را ساعت ۱۶:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه به تهیه‌کنندگی «مریم قاسمی» روی موج اف ام ردیف ۱۰۶مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: