رهبر قنبری:

فیلم کوتاه می‌تواند جز برنامه‌های حرفه‌ای هر فیلمساز باشد

فیلم کوتاه می‌تواند جز برنامه‌های حرفه‌ای هر فیلمساز باشد

یک فیلمساز معتقد است کسانی که می خواهند فیلمساز بلند خوبی باشند باید فیلمسازی کوتاه را نیز تجربه کنند.

به گزارش برنا؛ رهبر قنبری، کارگردان و مستندساز، در حاشیه حضور در سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران درباره سیر تحول فیلم‌های کوتاه طی سالیان اخیر بیان کرد: به نظر من تحول خاصی در این حوزه صورت نگرفته که ناشی از نبود یا کمبود آموزش کافی و مناسب برای فیلمسازان بوده است از طرف دیگر مطالعات سینمایی و دیدن فیلم از سوی فیلمسازان کاهش یافته است همچنین افرادی به تولید آثار دست زده‌اند که سینما را بازیچه می‌دانند این دلایل باعث می‌شود که اثر قدرتمند و نویی تولید نشود.

قنبری درباره این تفکر که سینمای کوتاه دروازه ورود به سینمای بلند است، تصریح کرد: این مسئله هم وجود دارد و هم وجود ندارد، توصیه من نیز به کسانی که می‌خواهند فیلمساز بلند باشند این است که به ساخت چند فیلم کوتاه همت گمارند، ضمن اینکه ساخت فیلم کوتاه دروازه ورود درستی‌ برای حضور در دنیای سینمای بلند است اما تمام قصه نیست، فیلم کوتاه می‌تواند جزو برنامه‌های حرفه‌ای هر فیلمسازی باشد.

کارگردان فیلم «اینان» در پایان درباره تمرکز سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران بر فیلم‌های تجربی تاکید کرد: این مساله در صورتی مثمر ثمر است که تعاریف‌مان درباره هنر تجربی را از پیش اعلام کرده باشیم. فیلم تجربی اندیشه نو، تصویر و بیان نو را در بر می‌گیرد، هرگاه این تعاریف و آموزش آن را در جشنواره داشته باشیم، می‌توانیم برای موفقیت آن تلاش کنیم.

سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تا ۲ آبان ۱۴۰۰ (۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۱) در حال برگزاری است. این رویداد برای اولین‌بار در تاریخ سینمای ایران واجد شرایط تایید آکادمی اسکار شناخته و معرفی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فرهنگ و هنر

    اخبار برگزیده