به گزارش گروه فرهنگ برنا؛  در برنامه «نقد امروز»رادیو فرهنگ، با حضور سردار سید تیمور حسینی؛ جانشین پلیس راهور ناجا، دکتر حسین یگانه پویا؛ مشاور اجرایی و مدیرعامل امدادخودرو و کانون جهانگردی و اتومبیل رانی و دکتر فرهاد صالحیان؛ مدیرکل دفتر آمار و برنامه ریزی و ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، علل و عوامل افزایش تصادفات رانندگی در کشور بررسی می شود.

تصادفات یکی از بزرگ ترین مشکلات سلامت عمومی در جهان است. این در حالی است که بیشتر قربانیان جوان هستند و قبل از تصادف دارای سلامتی کامل بوده اند. این مساله در کشور ما ایران با روند صعودی تعداد کشته شدگان و افزایش تعداد کاربران از راه های کشور و همچنین تعداد سفرها از اهمیت افزون تری برخوردار است،

به همین منظور مساله علل و عوامل افزایش تصادفات رانندگی در کشور، در برنامه « نقد امروز» بررسی می شود.

ایران از جمله کشورهایی است که میزان مرگ و میر در سوانح جاده یی آن بالاست. بیشتر کارشناسان علل وقوع این مساله را فرهنگ غلط رانندگی و پایین بودن سطح استاندارد خودروها می دانند، این عوامل به سه دسته عوامل انسانی، راه و خودرو تقسیم می شوند. هدف اصلی این برنامه بررسی علل و عوامل موثر بر کاهش تصادفات جاده ای است

گفتی است بنا بر نظر کارشناسان رفتارهای پر خطر در رانندگی، علاقه مندی به سبقت های غیر مجاز، نداشتن تمرکز، خودنمایی و تلاش برای جلب توجه دیگران از اساسی ترین دلایل رفتاری در وقوع تصادفات به شمار می روند.

برنامه «نقد امروز» کاری از گروه فرهنگ و جامعه شبکه رادیویی فرهنگ که ساعت ۱۰:۳۰ روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: