علیرضا امینی: ستاره سازی در سینما به شدت افت کرده است

علیرضا امینی نویسنده،کارگردان و تهیه کننده سینما و تلویزیون که در این زمینه فعالیت هایی زیادی کرده است درخصوص ستاره سازی و تاثیر حضور بازیگران چهره در فروش با خبرنگار برنا گفت و گویی کرده است که در ذیل می خوانید.

علیرضا امینی نویسنده،کارگردان سینما وتلویزیون که آثاری چون فیلم "هفت دقیقه تا پاییز"، "انتهای خیابان هشتم"،"بلوک 9 خرجی 2"، و سریال "میلیاردر"، "تعطیلات رویایی" و... را در کارنامه اش دارد او درخصوص تاثیر حضور چهره های مطرح در فروش آثار سینمایی به خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا گفت: ستاره ها نه در ایران بلکه در تمام دنیا عامل فروش آثار نمایشی هستند اما کافی نیستند و حضور آن ها فقط در وهله اول مخاطب را جذب می کند اما این جذب مخاطب متداوم نخواهد بود اگر فیلمنامه،کارگردانی و دیگر عوامل موثر در فیلم باعث نشده باشد که یک اثر خوب خلق شود. بارها هم مشاهده این مسئله بودیم که یک ترکیب بازیگر در یک فیلم باعث فروش شده و در فیلمی دیگر فروش نداشته است بنابراین مهم تر از آن فیلمنامهه و کارگردانی و ریتم آن مهم است ودر کنار آن چهره های مطرح هم می تواند کمک کننده باشد.

کارگردان فیلم "هفت دقیقه تا پاییز" درخصوص کاهش ستاره سازی در سینمای ایران اظهار داشت: ستاره سازی در سینما به شدت افت کرده است به دلیل اینکه به افراد جدید فرصتی داده نمی شود و در ده سال گذشته شاید فقط سه چهره تازه که عامل فروش در سینما شده اند اضافه شده است، این در صورتی است که سینما هر سال ده ستاره و چهره باید به آن اضافه شود و این مسئله باید در بین مردم جا بیفتد که صرفا نباید هنرپیشه ها را بلکه اثر خوب را باید حمایت کنند.

امینی در پایان درباره ی عواملی که باعث می شود یک بازیگر تبدیل به ستاره شود بیان کرد: از نظر من در وهله ی اول بازی خوب بازیگر است و فقط صرفا داشتن یک چهره ی خوب ملاک نیست. یک بازی خوب چهره ی مناسب و معرفی در یک فیلم خوب در کنار دیگر بازیگران چهره باعث می شود تا پله پله بالا بیاید و دیده شود. ما این روند را درایران دیده ایم البته استثنا هم داریم که یک بازیگر یک شبه معروف می شود. اما با پله پله جلو آمدن و تمرین های زیاد و بازی خوب می تواند ستاره های زیادی بوجود بیاید، درحال حاضر هم با این آموزشگاه های خوب، دانشگاه ها و بچه های تئاتر زحماتی که می کشند درحال نتیجه دادن است یعنی باید تهیه کننده و سرمایه گذار اعتماد کنند به کسانی که تازه وارد می شوند و اگر برگردیم عقب می بینیم که سال های سال تئاتر و بازیگری را تجربه کردند و باید به آن ها اعتماد شود.

انتهای پیام//

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فرهنگ و هنر

    اخبار برگزیده