معرفی مهمان ویژه و دوبرابر شدن یارانه ارسال کتاب از نمایشگاه

اخبار مربوط به آماده‌سازی مصلای تهران برای برپایی نمایشگاه کتاب و اخباری از کتابخانه ملی و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سازنده عناوین گزارش اخبار برگزیده کتاب و نشر در این‌هفته هستند.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛  مشروح گزارش کوتاه «یک‌هفته با کتاب» دومین‌هفته اردیبهشت ۱۴۰۱ به شرح زیر است؛

معرفی مهمان ویژه نمایشگاه کتاب

روز شنبه دهم اردیبهشت بود که یاسر احمدوند رئیس سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از انتخاب قطر به عنوان مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه کتاب خبر داد.

آغاز تحویل فضای غرفه‌های غیرخودساز به ناشران

خبر دیگری که احمدوند این‌هفته درباره نمایشگاه کتاب داد، مربوط به بازدید روز چهارشنبه او از مصلی امام خمینی (ره) محل برگزاری این‌رویداد بود. به‌واسطه این‌بازدید، احمدوند اعلام کرد تحویل فضای غرفه‌های غیرخودساز به ناشران آغاز شده است.

دو برابر شدن یارانه ارسال کتاب از نمایشگاه مجازی

اما اگر نخواهیم اخباری را که معاون فرهنگی وزیر ارشاد و رئیس نمایشگاه کتاب درباره این‌دوره از نمایشگاه کتاب تهران اعلام کرد، جا بیاندازیم باید به یک‌خبر دیگر هم که روز دوشنبه دوازدهم اردیبهشت منتشر شد، اشاره کنیم. به موجب این‌خبر احمدوند اعلام کرد یارانه ارسال کتاب‌های خریداری شده از نمایشگاه مجازی دوبرابر شده و همه فاکتورهای تا مبلغ ۷۵ هزار تومان بدون نیاز به هزینه ناشران ارسال می‌شود.

معرفی برگزیدگان چهارمین جایزه ادبی سیمین دانشور

برگزیدگان چهارمین جایزه ادبی سیمین دانشور از میان ۴۵۸ اثر داستانی با موضوع آزاد، این‌هفته توسط دبیر این جشنواره معرفی شدند.

انتصاب سرپرست معاونت پژوهش و منابع دیجیتال کتابخانه ملی

علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران این‌هفته در حکمی فاطمه صدر را به عنوان سرپرست معاونت پژوهش و منابع دیجیتال این‌سازمان منصوب کرد.

تمدید ثبت‌نام همایش طراحی و توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی

این‌هفته همچنین اعلام شد مهلت ثبت‌نام برای حضور در همایش بین‌المللی «طراحی و توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی؛ ایده‌ها، تجربه‌ها و الگوها» و دوره آموزشی «خدمات در کتابخانه‌های عمومی» با اعلام دبیرخانه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تا پانزدهم اردیبهشت تمدید شده است.

انتهای پیام//

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار فرهنگ و هنر

  اخبار برگزیده