ثبت بیش از 16هزار سفارش در اولین ساعت فعالیت نمایشگاه کتاب تهران

سخنگوی سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در بخش مجازی نمایشگاه کتاب، تنها در ساعت نخست روز اول، 16 هزار و 500 سفارش به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری برنا، علی رمضانی در نشست خبری تصریح کرد: این تعداد سفارش به ارزش 420 میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه از این میزان سفارش ثبت شده، 12 هزار و 500 مورد بسته‌بندی شده است، افزود: در نمایشگاه مجازی کتاب تهران، 180 هزار عنوان کتاب بارگزاری شده و همچنان ناشران در حال بارگزاری کتاب‌های خود هستند.

به گفته رمضانی در روز اول مجموعاً 49 هزار و 694 نسخه کتاب در بخش مجازی به فروش رسیده است.

قائم مقام سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، متذکر شد: عموماً تعداد نسخه فروش رفته در نمایشگاه فیزیکی مشخص نیست و با سرجمع مراجعه‌کننده‌ها و تراکنش‌های بانکی مشخص می‌شود.

رمضانی تصریح کرد: از دو هزار و 800 ناشر اعلام شده در نمایشگاه، یک هزار و 700 مورد در بخش حضوری و یکهزار و 100 مورد در بخش مجازی حضور دارند و تا به امروز حدود 93 درصد از متقاضیان غرفه خود را تحویل گرفته و مستقر شده‌اند.

وی افزود: با توجه به اینکه برخی غرفه‌ها خالی است، متقاضیان دیگر جابه جا شده و به این گروه غرفه اختصاص داده می‌شود.

سخنگوی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با تاکید به اینکه برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای هدایت و راهنمایی مراجعان نمایشگاهی و اطلاع‌رسانی غرفه‌ها عملیاتی شده، اضافه کرد: بعد از آخرین تغییرات غرفه‌ها، بخش‌های اطلاع‌رسانی و راهنمایی هم دایر می‌شود.

وی همچنین درخصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مراجعان افزود: تلاش ما بر این بوده با تبلیغات محیطی و اطلاع‌رسانی، مراجعان را ترغیب به رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک کنیم؛ با این وجود از روز دوم نمایشگاه ناظران بهداشتی در خصوص استفاده نکردن از ماسک تذکر خواهند داد.

رمضانی به تعبیه تهویه مناسب در سالن‌ها اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود با همکاری رسانه‌ها، موضوع استفاده از ماسک فرهنگ‌سازی شود.

قائم مقام نمایشگاه همچنین در پاسخ به سوالی درخصوص مشکلات برق و اینترنت اضافه کرد: متاسفانه برخی غرفه‌داران و ناشران در دقیقه نود غرفه خود را تحویل گرفته‌اند و برخی مشکلات به وجود آمده که در حال حل‌وفصل است.

وی همچنین در خصوص مشکلات پرداخت‌های بانکی با اشاره به تعهدات بانک برای راه‌اندازی دستگاه‌های کارت‌خوان تا پایان روز اول نمایشگاه، افزود: فضای مصلی برای کاربری نمایشگاهی طراحی نشده و ما تلاش کردیم در فرصت محدود مشکلات اینترنت، غرفه‌سازی و تامین زیرساخت‌ها را حل‌وفصل کنیم.

سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم آغاز شده و تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir  ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام //

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار فرهنگ و هنر

  اخبار برگزیده