رونمایی از چهار کتاب جدید انتشارات نمایش

آیین رونمایی از ۴ عنوان کتاب جدید انتشارات نمایش،روز دوشنبه ساعت۱۷ در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود.

به گزارش گروه فرهنگ وهنر برنا ، آموزش و انتشارات نمایش ،چهار عنوان کتاب تازه را در حوزه‌ی هنرهای نمایشی به بازار کتاب ارائه کرد.

سه نمایش نامه در دو مجلد و با عناوین «جل پشت ها-کشتی گیرنده با خرس» نوشته حسین فضل اللهی و «دل آتش است» نوشته چیستا یثربی، و دو کتاب پژوهشی با عناوین «سایه بازی» نوشته ی روبرتو پاپتی و ماشا لوچی با تالیف و ترجمه آیرین غریب پور و «نمایشنامه نویسان ایران1378-1357» که حاصل پژوهش حسین فرخی است در اختیار متخصصان و علاقه مندان تئاتر قرار گرفته است.

گفتنی است که نمایشنامه های «جل پشت ها-کشتی گیرنده با خرس» با موضوعی اجتماعی و با عنایت به فرهنگ و اداب ایرانی نگاشته شده و «دل آتش است» نمایشنامه ای است با مضمونی انسانی و منبعث از معرفت شناسی ایرانی.

کتاب «نمایشنامه نویسان ایران1378-1357» جلد سوم از کتابهایی است که با ارائه‌ی خلاصه داستان و اشارات مختصری درباره‌ی مضمون آثار به معرفی نمایشنامه نویسان ایرانی در بستر گاهشماری تاریخی می پردازد و تکمله‌ای بر دو جلد پیشینی از این پژوهش به شمار می‌آید که پیش از این منتشر شده است.

کتاب «سایه بازی» کتابی است تمام رنگی و کاربردی که می‌تواند مربیان، دانش آموزان و کودکان و نوجوانان را با چگونگی تهیه و اجرای یک نمایش سایه‌ای آشنا کند. ویژگی این کتاب سادگی بیان مطالب و راهنمایی عملی برای ترغیب علاقه مندان است تا بتوانند با مواد بازیافتی موجود در زندگی روزمره، در هر زمان و مکانی، نمایش شگفت انگیزی را با «سایه یازی» تولید و اجرا کنند.

انتهای پیام//

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فرهنگ و هنر

    اخبار برگزیده