معرفی کتاب؛

ماجرای دهه هشتادی ها!

مجموعه داستان "ستاره" اثر حسین بازپور، نوجوان دهه‌هشتادی به چاپ چهارم رسید.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ مجموعه داستان "ستاره" اثر حسین بازپور، نوجوان دهه‌هشتادی به چاپ چهارم رسید. مجموعه داستانِ نوجوانِ "ستاره" به نویسندگی حسین بازپور از سوی انتشارات کتاب‌هرمز روانه‌ی بازار کتاب شد. این مجموعه داستان شامل هفت داستان کوتاه برای نوجوانان است. این کتاب در تیراژ ۵۰۰ نسخه و با کاغذ بالک سوئد با قیمت ۲۵ هزارتومان هم‌اکنون در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته‌است. 

داستان‌ها به‌صورت پیوسته با هم در ارتباط نیستند ولی در مضمون و مفهوم با یکدیگر در ارتباط‌اند. با زبانی ساده و روان، داستان‌ها را برای نوجوانان روایت کردم. داستان‌ها صرفاً برای سرگرمی نیستند و در نتیجه‌ی هر داستان، یک‌ پند اخلاقی نهفته است. البته ناگفته نماند که به‌صورت واضح و آشکار نیست و در لابه‌لای داستان‌ها است. این کتاب نخستین کتاب من در حوزه‌ی نوجوان بود که استقبال خوبی از آن شد. قطعاً همین مسیر را ادامه خواهم داد و بیشتر در حوزه‌ی ادبیات داستانی قلم خواهم زد.

باید برای نوجوان امروز تولید محتوا کنیم، این وظیفه‌ی نویسندگان حوزه‌ی نوجوان است. شناخت و بررسی طیف‌های گسترده‌ی نوجوان‌های امروز، سبب‌ساز تولید آثار بهتری خواهد شد. نوجوان امروز نباید از غذای روح خودش که کتاب متناسب با خودش است، غافل بماند. که این امر اگر نباشد، سبب مشکلاتی در آینده خواهد شد. آثار خوبی هم تولید شده‌است ولی نیازمند حمایت‌های بیشتر از سوی متولیان فرهنگی هستیم. نگاه ویژه‌ای باید به ادبیات کودک و نوجوان شود. 

به‌جزء کتاب "ستاره" و کتاب "یکشنبه عصر در خیابان سوم" که از من منتشر شده‌است. مجموعه داستان دیگری تحت عنوان "بی‌اتفاق خاص" در دست نگارش دارم که در سال آینده منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فرهنگ و هنر

    اخبار برگزیده