تغییر در شیوه داوری آثار بخش نقالی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

ستاد برگزاری جشنواره بین‌المللی نمایش کودک و نوجوان از تغییر در شیوه داوری آثار بخش نقالی در بیست و هفتمین دوره از جشنواره بین‌المللی نمایش کودک و نوجوان خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ ستاد برگزاری جشنواره بین‌المللی نمایش کودک و نوجوان از تغییر در شیوه داوری آثار بخش نقالی در این دوره از جشنواره خبر داد و اعلام کرد: در فراخوان  این دوره از جشنواره، بخش نقالی به شکل رقابتی قید شده بود اما با توجه به اینکه تمامی آثار حاضر در این بخش شامل هنرمندان کودک و نوجوان هستند، شکل داوری آثار تغییر خواهد کرد.

با توجه به آسیب‌های روحی و روانی رقابت در مقطع کودکی و نوجوانی، بخش نقالی به شکل متفاوت، و غیر رقابتی داوری می شود، و این تصمیم با توجه به رویکرد جشنواره، و این دیدگاه که  بین آثار مستقل هنرمندان کودک و نوجوان رقابتی شکل نگیرد، اتخاذ شده است.

تئاتر

همچنین ستاد جشنواره تصمیم گرفته است که جوایز این بخش را بین تمامی آثار شرکت کننده، در بخش نقالی تقسیم کند و از همه حاضران در این بخش، قدردانی به عمل خواهد آمد البته در بخش خیمه شب بازی روند رقابتی پا برجا خواهد بود زیرا گروه‌های بزرگسال و حرفه‌ای، در این بخش حضور دارند بنابراین بخش خیمه شب بازی مورد داوری و قضاوت در روند جشنواره قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فرهنگ و هنر

    اخبار برگزیده