علت محبوبیت امین تارخ چیست؟

علت محبوبیت امین تارخ چیست؟

یادداشت؛ مجتبی احمدی_ دبیر سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا

امین تارخ را روز گذشته از دست دادیم و این یعنی این دنیای فانی جایی برای ماندگاری نیست مگر یاد و نام و خاطره ای از تو بجا بماند.

تارخ جدا از اینکه در عرصه بازیگری یک هنرمند کاربلد و صاحب سبک بود و در ایفای نقش های مختلف از «مرگ یزدگرد» تا سریال «خسوف»  درخشید به عنوان یک استاد بازیگری نیز در میان خانواده هنر دارای جایگاهی کم نظیر است.

شاید بعد از حمید سمندریان بزرگ امین تارخ تاثیر گذار ترین فرد در پرورش و آموزش بازیگران علاقه مند و مستعد ایرانی بود که در کارنامه اش معرفی چهره های نامداری در عرصه بازیگری دیده می شود که امروز جز بهترین ها در عرصه سینما و تلویزیون محسوب می شوند.

تارخ در شناخت استعداد و توانایی های جوانان خلاق در این حوزه هوش بسیار بالایی داشت  و در همان قدم اول می توانست آینده جوانی را که به این مسیر افتاده است برای او پیش بینی کند.

او نه تنها در بازیگری به دلیل ذکاوت بالا مشرف به تکنیک و حس توامان در اجرا بود و کارنامه ایی درخشان مملو از نقش ها مختلف را از «سربداران» تا «بوعلی سینا» و شوذب «معصومیت از دست رفته» در کارنامه دارد در دنیای آموزش و  تدریس و تفهیم رشته ی بازیگری در بخش های مختلف  نیز نابغه ای بود که شاید تکرار نشود.

روحش شاد و یادش ماندگار

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

  نظر شما

  • ناشناس

   نجابت ، تعهد ، هنر والا، تعلق به خاک ، همه و همه از او یک انسان وارسته ساخته بود که در دل هم میهنانش جای داست .روح سپیدش در اسمان بهشت در ارامش و شادی ابدی باد خداوند به خانواده محترمشان صبری شایسته وجود ارزشمند این بزرگمرد عنایت کند. آمین

  • ناشناس

   نمیدانم چرا استاد تارخ را دوست داشتم و دارم و نمیدانم چرا غمگینم باید همه یاد بگیریم خوشنامی او را

   • ناشناس

    ایشالله بزودی بهش ملحق میشی واز غصه خوردن رهامیشی

  • کورش

   محبوبیت خاصی نداشت! اینم یکی مثل بقیه بازیگران!!! همشون مثل هستند

  • mohammad

   شاید برای تو محبوبیتی نداشته قرار نیست تو نظر همه مردم ایران باشه

  • Smith

   3

  • Smith

   3

  پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار فرهنگ و هنر

  اخبار برگزیده