سیدجواد هاشمی: تیم ملی تیم ایرانیان در همه دنیاست و باید پشت آنها باشیم

سیدجواد هاشمی: تیم ملی تیم ایرانیان در همه دنیاست و باید پشت آنها باشیم

سید جواد هاشمی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون درباره تیم ملی و بازیکنان اظهار نظر کرد.

به گزارش گروه فرهنگ و‌ هنر برنا؛ سید جواد هاشمی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون درباره تیم ملی و بازیکنان بیان کرد: باید بپذیریم که این تیم همه ایرانیان در همه دنیاست و باید پشت آنها باشیم. جوانانی که شاید یک بار در زندگی این موقعیت نصیبشان شود که در تورنمنتی با این اهمیت شرکت کنند و باید این جوانان را تشویق کرد.

وی درباره نبودنش در این دوره از جام جهانی برخلاف برخی از دوره ها عنوان کرد: روز قبل از قطر انصراف دادم، قرار بود با چند نفر از دوستان و هنرمندان بروم اما نرفتم. گاهی اوقات شما سبک و سنگین می کنید ببینید چه کاری بهتر است و من هم ترجیح دادم مثل همه مردم از تلویزیون بازی ها را ببینم.

هاشمی در ادامه درباره تیم هنرمندان عنوان کرد: من 22 سال است که در تیم هنرمندان مشغولم و همچنان در حال بازی هستیم. ما بیش از 750 بازی خیریه در این سال ها انجام دادیم چه در داخل و چه در خارج از کشور. نه تنها درامدی کسب نکردیم که اتفاقا سعی کردیم درامدی برای امور خیریه، معلولین، زندانیان در بند و... جمع اوری کنیم.

این کارگردان سینما درباره فیلم های خود نیز توضیح داد: فیلم سینمایی «جزیره فضایی» را آماده اکران دارم و «شهر گربه ها2» را باید تغییرانی بدهم و مجوز منوط به این تغییرات است. این دو فیلم را در نوبت اکران دارم یکی را شاید حدود یک ماه دیگر مجبور شوم اکرانش کنم با توجه به شرایطی هم که داریم سخت است اما چاره ای نیست و مجبورم به خاطر نیمی از سرمایه فیلم که توسط شخص دیگری گذاشته است آن را اکران کنم و اگر دلم به حال خودم هم نسوزد به حال آن فرد باید بسوزد.

این بازیگر درباره حمایت ها از تیم ملی و اینکه برنامه ای با هنرمندان برای این منظور دارند یا خیر؟ بیان کرد: گاهی اوقات باید در برابر موج های این چنینی سکوت کرد. بدون هیچ تردیدی می گویم که متاسفم که حتی حرف حق را باید در خاموشی و با دهان بسته گفت. بهتر است هیچ نگوییم چون هر چه بگوییم به یک نفر برمی خورد. متاسفم از جامعه ای که نباید دو قطبی می شد و شد و الان باید سکوت کرد. این حرف من نیست و حرف اهالی هنر و ورزش هم هست که هرچه بگوییم ممکن است اتفاق بدی پس آن رخ دهد.

وی در واکنش به سخن مجری که کاش فضای گفتگو فراهم بود عنوان کرد: ما کشوری هستیم که مدعی تمدن چند هزار ساله ایم و یعنی چه که نتوایم با هم حرف بزنیم یا حرف هم را بشنویم، یا حق را بشنویم یا نتوانیم عذرخواهی کنیم، یعنی چه که لجبازی کنیم و متاسفانه برخلاف روش اخلاق مدارانه حرکت کنیم. در شرایط فعلی این اتفاق در تمامی ارکان ورزش، فرهنگ، هنر و... در حال رخ دادن است.

هاشمی در پایان اظهار کرد: امیدوارم چراغ تاتر و سینما روشن باقی بماند. از اینکه بچه ها کار می کنند خوشحالم و از این که کار نکنند ناراحت می شوم. به همه مردم هم می گویم که انتظار نداشته باشند هنرمدان کار نکنند مگر می شود هنر این کشور تعطیل شود. همین الان این حرف ها را بیان می کنم ناسزا می شنوم ولی باید از این فضا خارج شویم و تحمل و صبوری خود را بالا ببریم.

استودیو هشت با اجرای محمدحسین امیدی و تهیه کنندگی محمد بخشایش شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۸:۱۵ از رادیو نمایش پخش می شود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فرهنگ و هنر

    اخبار برگزیده