کتاب هفته؛

«راهنمای نگارش فیلمنامه» به هفتمین چاپ رسید

«راهنمای نگارش فیلمنامه» به هفتمین چاپ رسید

چاپ هفتم کتاب «راهنمای نگارش فیلمنامه» تألیف یورگن ولف و کری کاکس با ترجمۀ عباس اکبری از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ اگر قرار است فیلمنامه‌ای موفق بنویسید و شغلی پردرآمد از راه فیلم‌نامه‌نویسی پیدا کنید، سه کار مهم لازم است: اول، شناخت و یادگیری حرفۀ فیلم‌نامه‌نویسی. دوم، به‌کارگیری حرفه در عرصه‌های مختلف و سوم، شگردهای تبدیل کردن آن حرفه به شغلی پر درآمد. این سه اصل، سه فصل کتاب نگارش فیلمنامه است.

نویسندگان این کتاب در هرسه مرحله، راه‌کارهای عملی و برخاسته از تجربه را ارائه می‌کنند که به کار همه‌کس می‌آید و نیاز به داشتن تخصص و ریزه‌کاری‌های هنر فیلم‌سازی نیست. هرکه طرح و فکر اولیه را دارد و می‌خواهد فیلم‌نامه‌ای بنویسد، «راهنمای نگارش فیلمنامه» او را راهنمایی می‌کند. و نیز مترجم سه نمونه از خلاصۀ سکانس در سینمای ایران و تلویزیون ایران را به کتاب پیوست کرده است که مخاطب ایرانی نکات را ملموس‌تر دریابد.

چاپ هفتم این کتاب در 484 صفحۀ رقعی، شمارگان 500 نسخه و با قیمت 130.000 تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان به مباحث این حوزه قرار گرفته است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فرهنگ و هنر

    اخبار برگزیده