سازمان منافقین چگونه اروپایی‌ها را سرکیسه کرد؟

سازمان منافقین چگونه اروپایی‌ها را سرکیسه کرد؟

"ایران اید"، مجموعه مستند سیاسی با محوریت واکاوی فساد مالی سازمان مجاهدین خلق است که به زودی از تلویزیون پخش می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا ؛ این مجموعه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجید تفرشی در 10 قسمت 30 دقیقه‌ای تهیه و تولید شده است.

"ایران اید" یک پروژه به ظاهر خیریه در کشورهای اروپایی است که سازمان منافقین آن را دنبال می‌کرد. هدف اهالی این پروژه کمک به مردم ایران اعلام می‌شد اما این هدف ظاهری، پوششی برای سر کیسه کردن شهروندان بی‌اطلاع اروپایی از سوی سازمان بدنام مجاهدین بود.

بنابراین گزارش، "ایران اید" به تحلیل و تبیین پرونده فساد مالی مریم رجوی و همراهانش براساس اسناد موجود در کشورهای اروپایی از جمله انگلستان با روایت افراد بریده شده از این سازمان است.

به عبارت دیگر با افشای حدود 6 هزار برگ از اسناد رسمی دولتی و مؤسسات خیریه آزاد شده در آرشیو ملی بریتانیا، در ژوئن 2019 ابعاد جدید گسترده و عمیقی از تبهکاری‌های پنهان و چند لایه مالی سازمان موسوم به مجاهدین خلق و مؤسسات اقماری و پوششی آن افشا شد.

تاکنون به ابعاد گوناگون مالی این موضوع زیاد پرداخته شده، اما این نخستین بار است که در این مجموعه به مدد انبوه اسناد جدید، گفت‌و‌گو با کارشناسان و شاهدان عینی و دیگر تحقیقات تکمیلی بین‌المللی، به جزئیات و زوایای پنهان این روند تبهکاری مالی یک فرقه سیاسی ایدئولوژیک پرداخته شده است.

"ایران اید" کاری مشترک از دفتر لندن و گروه سیاسی شبکه پنج و سه است که به زودی تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

انتهای پیام/

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نظر شما

پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

مهمترین اخبار

آخرین اخبار فرهنگ و هنر

اخبار برگزیده