چاپ دوم «هواهای نفسانی و منافع» منتشر شد

چاپ دوم «هواهای نفسانی و منافع» منتشر شد

چاپ دوم کتاب «هواهای نفسانی و منافع: استدلال‌های سیاسی به طرفداری از سرمایه‌داری پیش از اوج‌گیری» نوشته آلبرت هیرشمن و ترجمه محمد مالجو منتشر شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا ؛چاپ دوم کتاب «هواهای نفسانی و منافع: استدلال‌های سیاسی به طرفداری از سرمایه‌داری پیش از اوج‌گیری» نوشته آلبرت هیرشمن با ترجمه محمد مالجو به‌تازگی در ۱۵۸ صفحه و بهای ۷۵ هزار تومان توسط انتشارات شیرازه کتاب ما، عرضه شده است. چاپ نخست این کتاب سال ۱۳۹۷ با شمارگان ۷۷۰ نسخه و بهای ۱۵ هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار گرفته بود.

هیرشمن با کتاب «هواهای نفسانی و منافع» مخاطب را به بازخوانی متونی دعوت می‌کندکه به دورانی دیگر تعلق داشته‌اند، دورانی که در خلال آن این دو رشته علوم انسانی، یعنی سیاست و اقتصاد از یکدیگر منفک نبوده و متفکران به خود و خوانندگان‌شان فرصت اندیشه پیرامون مسائلی را می‌دادند به مراتب گسترده‌تر از مباحث تخصصی فعلی. مباحثی چون تأثیر گسترش تجارت جهانی بر صلح یا سهم تولید و تجارت در گسترش یا کاهش آزادی‌های فردی و جمعی.

آلبرت اوتو هیرشمن متولد ۱۹۱۵ در برلین و درگذشته به سال ۲۰۱۲ در نیوجرسی است. او از جمله برجسته‌ترین اقتصاددانان و نظریه پردازان اقتصاد سیاسی در سده بیستم بود و در سال ۲۰۰۳ به دلیل تألیف همین کتاب «هواهای نفسانی و منافع: استدلال‌های سیاسی به طرفداری از سرمایه داری پیش از اوج گیری» برنده جایزه لیپینکات شد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فرهنگ و هنر

    اخبار برگزیده