آغاز فعالیت پاتوق‌ کتاب ویژه نوجوانان در کتابخانه‌ها

آغاز فعالیت پاتوق‌ کتاب ویژه نوجوانان در کتابخانه‌ها

مدیر کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، از آغاز فعالیت «پاتوق‌ کتاب» ویژه نوجوانان خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ عباس باباخانیان؛ مدیر کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، از آغاز فعالیت «پاتوق‌ کتاب» ویژه نوجوانان با هدف ترویج فرهنگ عادت به مطالعه روزانه، در کتابخانه‌های منتخب خبر داد.

عباس باباخانیان مدیر کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن اعلام این خبر افزود: در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد ظلّه العالی) در حوزه کتاب و کتابخوانی و همچنین ترویج فرهنگ عادت به مطالعه روزانه، برنامه «پاتوق کتاب» ویژه نوجوانان شهر تهران در فرهنگسراهای خاوران، بهمن، اشراق، گلستان، عطار نیشابوری، خاتم، ولاء و انقلاب اسلامی، طراحی شده است.

وی گفت: دعوت از نویسندگان کتاب‌های موضوعی ویژه گروه سنی نوجوان و فعالان حوزه نشر، برگزاری نشست‌های معرفی، نقد و بررسی کتاب، جمع‌خوانی، بلندخوانی کتاب و ... از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای اجرا در پاتوق‌های کتاب است که با حضور نوجوانان علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود.

باباخانیان ادامه داد: در واقع این محفل کتاب، فرصتی را برای مخاطبان علاقه‌مند به حوزه کتاب و کتابخوانی فراهم کرده تا نوجوانان بتوانند با نویسندگان و افرادی که فعال حوزه کتاب به شمار می‌روند از نزدیک به گفت‌وگو پرداخته و مسائل و موضوعات خود را در این زمینه مطرح نمایند.

مدیر کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری برگزاری این نوع برنامه‌ها را موجی در راستای جلب توجه بیشتر نوجوانان به حوزه کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم تا کتاب و کتابخوانی، مسئله اصلی نوجوانان شود و مطالعه کتاب به‌صورت عادت در برنامه‎‌ریزی روزانه آنها قرار گیرد. به‌عنوان نمونه در دوران کرونا، پویشی با عنوان «پویش کتابخوانی 20 و 20» راه‌اندازی شد که در این طرح، از همگان دعوت ‌می‌شد تا در ساعت 20 هر شب، به‌مدت ۲۰ دقیقه کتاب بخوانند و تصاویری از آن را در صفحات مجازی خود به اشتراک بگذارند. این پویش با استقبال گسترده‌ای از سوی مسئولان، اهالی فرهنگ و هنر و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی روبرو شد.

وی افزود: نوجوانان و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به شبکه کتابخانه‌های عمومی شهر تهران به نشانی tlibrary.tehran.ir مراجعه کنند و یا با شماره 96653462 تماس بگیرند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فرهنگ و هنر

    اخبار برگزیده