مروری بر جشنواره چهل‌ویکم فیلم فجر؛

سپهر سیفی تهیه کننده «وابل»: تلاش کردیم مخاطب را به سینما برگردانیم

سپهر سیفی تهیه کننده «وابل»: تلاش کردیم مخاطب را به سینما برگردانیم

سپهر سیفی تهیه‌کننده فیلم «وابل» گفت: بحث خانواده موضوع جهانی است و صرف ایران نیست موضوعی چون خانواده اگر با قصه‌ای دراماتیک همراه شود، می‌تواند مخاطب را جذب کند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر برنا؛ سپهر سیفی تهیه‌کننده فیلم  «وابل» درباره این اثر سینمایی گفت: در عرصه سینما همیشه دنبال حرکت نوآورانه هستیم که حرفی برای گفتن داشته باشند. برای «وابل» هم احساس کردیم می‌تواند چنین باشد. اول سناریو را انتخاب کردیم و سپس دنبال کارگردان رفتیم. سناریو این فیلم، اجتماعی و به خانواده پرداخته است. همچنین به دنبال این بود که معضلی را بهترین شکل مطرح کند.

تهیه‌کننده «وابل» یادآور شد: بحرانی در این فیلم شکل می‌گیرد و بعد حل می‌شود. بحث خانواده موضوع جهانی است و صرف ایران نیست موضوعی چون خانواده اگر با قصه‌ای دراماتیک همراه شود، می‌تواند مخاطب را جذب کند.

سیفی با بیان اینکه فیلمش حالت آپارتمانی ندارد، گفت: سعی کردیم تجربه جدیدی خلق کنیم و معضل اجتماعی داشتن مسکن مورد توجه قرار دادیم. نقد ناهنجاری به صورت نقد شفاف در فیلم مطرح کردیم و «ماهی و گربه» مدل دیگری از فیلم بود. در تمام سال‌ها روی فیلم‌هایی کار و سعی کردیم فیلم درستی بسازیم و برای گیشه فیلم نسازیم.

تهیه‌کننده فیلم درباره گیشه این اثر توضیح داد: گفته می‌شود مردم با سینما قهر کردند و ما تلاش کردیم مخاطب را به سینما برگردانیم و امیدواریم با توجه به تبلیغات خوب گیشه خوبی هم داشته باشیم.

سیفی با بیان اینکه سینما نمی‌تواند همیشه اتفاقی مثبت باشد، تصریح کرد: برخی اوقات باید فضایی را نشان داد که امکان نقد را فراهم کند و قرار نیست همه چیز به اصطلاح همیشه گل و بلبل باشد. فیلم «رد کارپت» توانست فروش قابل قبولی داشته باشد. تا امروز به همه قسمت ها توجه کردیم و قطعا به بازار خارجی نگاه می‌کنیم اما اولویت ما بازار داخلی بوده است. اتفاقی که در فیلم می‌افتد این است که بحران و سیلی رخ داده و برخی بی‌خانمان شده‌اند. همه آنها باید تغییر موقعیت داده و با شرایط جدید وفق یابند. فیلم تلاش کرد نشان دهد تلاش برای تغییر می‌تواند شرایط را عوض کند.

وی درباره ترکیب بازیگران مطرح کرد: نوید پورفرج بسیار خوب از پس نقش برآمد. ما درباره تمام بازیگران بسیار فکر کردیم و تمام عوامل با این فکر که بهترین اتفاق را رقم بزنند، انتخاب شدند. آقای تورج اصلانی با خانم محمدی فیلم‌نامه اولیه را بازنویسی کردند.

تهیه‌کننده فیلم «وابل» در پایان درباره پرسشی مبنی بر ضعف فیلمنامه مطرح کرد: ما تلاش کردیم فیلم را به جشنواره برسانیم و سعی می‌کنیم بعد از جشنواره و برای اکران اصلاحاتی در آن ایجاد کنیم. ناگفته نماند که این فیلم با هزینه تمام شخصی ساخته شده است و حتما در پروسه پخش فیلم مباحث فروش داخلی و خارجی و پخش وی او دی رخ خواهد داد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فرهنگ و هنر

    اخبار برگزیده