گربه ها سریال را تعطیل کردند!

گربه ها سریال را تعطیل کردند!

همه کسانی که با سینمای نزدیک به زندگی کیانوش عیاری آشنا هستند می دانند که او در سینما به زبانی کاملا ساده می تواند حرف هایی را بزند که شاید خیلی ها با پروداکشنی به مراتب قوی تر نمی توانند اما کیانوش عیاری کارگردان باسابقه سینما و تلویزیون که تاکنون چهار سریال ساخته است خانه به خانه (۱۳۷۵)، هزاران چشم (۱۳۸۰)، روزگار قریب (۱۳۸۶–۱۳۸۱) و ۸۷ متر ، حالا نگران پخش آخرین اثرش است.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر برنا؛ مدیران سیما می گویند :

طبق جلساتی که با آقای عیاری داشتیم احتمالاً سریال به خارج از تلویزیون واگذار می‌شود.

این در پاسخ به سوال در خصوص پخش سریال 87 متر است که گویا قرار است به جای تلویزیون در پلتفرم های شبکه نمایش خانگی توزیع شود اما گویا عیاری از این ماجرا ناراحت است. 

هنوز معلوم نیست تلویزیون کاملا با پخش این سریال مخالفت کرده است یا ممکن است با سانسور بعضی از لحظات بتوان امیدوار بود که آخرین ساخته کارگردان روزگار غریب برای تلویزیون دوباره از رسانه ملی پخش خواهد شد.

شنیده می شود تلویزیون با چند پلتفرم وارد مذاکره شده است و گویا به زودی محل پخش این مجموعه تلویزیونی در یک پلتفرم تعیین می گردد. 

شاید باورتان نشود اما حضور چند گربه کار پخش سریال عیاری را به اما و اگر رسانده است اما مگر چه اتفاقی قرار است بیفتد که گربه ها توانستند سریال را به محاق ببرند.

 عیاری چندی پیش  گفته بود، «من می‌خواهم پیشِ آقای جبلی (رییس صداوسیما) بروم و این را بگویم که گربه مثل سگ نیست تا مثلا بگویید از نظر شریعت مشکلی برای تلویزیون ایجاد می‌کند. همه جای ایران پر از گربه است ...»

 شبکه یک سیما اما می گوید: «برخلاف ادعای آقای عیاری، سابقه پخش سریال‌های مختلف از تلویزیون حاکی از آن است که نشان دادن عادی برخی حیوانات مانند گربه و پرندگان در آثار نمایشی محل اشکال و حذف نیست، بلکه نمایش تصاویر مکرر، غیرضروری و نابجا در صحنه‌هایی از سریال برای نشان دادن رفت و آمد حیوانات در محیط خانه از سوی بازبین تذکر داده شده است و برخی تصاویر مانند غذا دادن به گربه در سریال از سوی بازبین ایراد گرفته نشده و صرفا تصاویر مکرر، محل اشکال بوده است.»

آنچه در بالا خواندید برای پخش نکردن سریال کیانوش عیاری با این جایگاه در سریال سازی و فیلمسازی خیلی منطقی نمی آید. 

عیاری نه تنها قاب تلویزیون و سینما را خوب می شناسد که با مذاق و سلیقه مخاطب ایرانی به خوبی آشنا است و خوب می داند چگونه می توان با یک داستان کاملا معمولی حرف هایی بزرگ زد. 

ماجرای گربه ها را به زودی از یکی از پلتفرم ها در سریال 87 متر خواهیم دید و قضاوت خواهیم کرد که آیا حق با عیاری بوده است یا رسانه ملی. 

ولی بی تعارف باید گفت تلویزیون در شرایط عادی قطعا سریال آماده کارگردانی با نام و قواره عیاری را از دست نمی داد مگر اینکه اتفاقات رخ داده در این سریال واقعا خارج از عرف و قواعد رسانه ملی باشد. 

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نظر شما

پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

مهمترین اخبار

آخرین اخبار فرهنگ و هنر

اخبار برگزیده