محمد علی کشاورز بازیگر پیشکسوت سینما،تئاتر و تلویزیون در آستانه جشنواره فیلم شهر گفت: برگزاری جشنواره در کشور اتفاق خوبی است اما باید توجه داشت که بر حسب ضرورت جشنواره برگزار کنیم تا برگزاری جشنواره ها تاثیرگذار باشد و جشنواره شهر می تواند موثر و آگاهی بخش باشد.

وی افزود: اتفاقات زیادی در شهری که در آن زندگی می کنیم می افتد اگر به تک تک آنها توجه کنیم هرکدام از آنها می تواند موضوع یک سریال و یا یک فیلم قرار گیرد.

بازیگر فیلم سینمایی«مادر» گفت: فرهنگ شهرنشینی و تلاش برای رشد و ارتقای آن یکی از نکاتی است که در این جشنواره باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و به عنوان یکی از اهداف اصلی جشنواره درنظر گرفته شود.

کشاورز با بیان اینکه سیمای شهری برایش مهم است، افزود: همیشه وقتی سوار ماشین می شوم و می‌خواهم جایی بروم در طول مسیر به سیمای شهر توجه زیادی می کنم. به جرات می توان گفت امروز نسبت به گذشته شهر تهران سیمای بسیار خوبی پیدا کرده است و پیشنهاد من این است که فیلمسازها از این زیبایی های شهر در فیلم هایشان استفاده کنند.

بازیگر سرشناس سینما همچنین گفت: باید سعی کنیم جشنواره های خوبی در کشورمان برگزار کنیم و در این جشنواره ها از بازیگرها و فیلمسازان سایر کشورها هم دعوت کنیم تا در این رویدادهای فرهنگی شرکت داشته باشند زیرا با اینکار به نوعی تبادل افکار و مراودات فرهنگی شکل می گیرد.

کشاورز با بیان اینکه فیلم ها وسریال های ایران در سایر کشورها هم مورد توجه قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: یادم می آید زمانیکه سریال پدرسالار تازه تمام شده بود برای جشنواره ای در خارج از کشور مارا دعوت کرده بودند وقتی من را دیدند گفتند خوش آمدی اسدالله خان . این نشان می دهد که آنها فیلم ها و سریال های ما را دنبال می کنند و در یادشان باقی می ماند.

وی ادامه داد: از طریق برگزاری چنین جشنواره هایی می توانیم فرهنگ شهری ایرانی را به سایر کشورها نشان دهیم.

گفتنی است، پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر به دبیری سیاوش حقیقی از 3 تا 12خرداد در تهران برگزار می شود.