به گزارش خبرگزاری برنا، در پیام علی مرادخانی آمده است:

حکایت شور و شیدایی ملت بزرگ ایران نه در قالب کلام می گنجد و نه محصور در زمان و مکان است، اصالتی کهن از دیر زمان تاریخ تا همیشه زمان.

طنین نام این ملک آسمانی بی­ گمان غرورآفرین است و ستودنی و مردمانش نشان از مهر خداوند و شرف و بزرگی دارند. و «خرمشهر» یکی از نمادهای شرف و بزرگی این آفریدگان شایسته خداست با حماسه ­ای آسمانی، با عزمی بر پایه اعتمادی سترگ و فتحی به نشان ایمان و عشق. اینک که سالها از حماسه بزرگ قلبهای دریایی و اراده ­های آسمانی در فتح غرور آفرین خرمشهر می گذرد، پاسداشت، حفظ و تکریم آن بزرگی­ها و به کار بستن آن آموزه ­های گرانقدر بر دوش تمامی شئون فرهنگی و هنری است.

و تئاتر به عنوان یکی از مردمی ترین و ملموس ترین گونه­ های هنری، رسالتی بزرگ در به صحنه کشیدن این شور و شعور و شیدایی دارد. هنرمندان ارزنده تئاتر ایران با نگاهی خلاق برپایه واقع گرایی و پرهیز از رویاپردازی های دور از ذهن، با کنکاش هنرمندانه در زندگی، تفکر و اعتقادات حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس می بایست نام و نشان راستین آن پاک سرشتان را به قلم و بیان شیوای نمایش جاودان کنند. امید که در سایه مهر خداوند در استعلای فرهنگ و هنر ایران اسلامی پیروز و سربلند باشید.  قلم­ها و قدم­هایتان در هجدهمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر پرتوان و استوار باد.

هجدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت – فتح خرمشهر از ۳۰ ادیبهشت ماه تا ۳ خرداد ماه به دبیری همایون قنواتی در خرمشهر و آبادان برگزار می‌شود.