به گزارش خبرگزاری برنا، فیلم کوتاه داستانی «خانه و کلید» (مال و کلیل) Home And Key به کارگردانی «شوان عطوف» و با حضور این هنرمند سرشناس سینما و تلویزیون اقلیم کردستان و عراق، محصول اداره سینمای شهر سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق و تهیه شده توسط کمپانی «آی لوف فیلم» در اقلیم کردستان و کشور انگلستان، در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، در بخش رقابتی «بین‌الملل» چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «تراک سینماتوگرافیک» در کشور ایتالیا روی پرده رفت و از طرف هیئت داوران این جشنواره، جایزه بهترین فیلم بخش «اجتماعی» این جشنواره به «شوان عطوف» کارگردان آن به نمایندگی از سینمای اقلیم کردستان اهدا شد.

«شوان عطوف» بعد از دریافت این جایزه گفت: تاریخ این تراژدیاهایی که در فیلم «خانه و کلید» آن‌ها را بازگو می‌کنم امروزه هم تکرار می‌شود؛ سرزمینم خانه‌ای است که به دنبال کلید می‌گردد.

این کارگردان کُرد در پایان، یازدهمین جایزه بین‌المللی خود را به پیشمرگان و مبارزان کُرد کوبانی و مجاهدت‌های آنها در برابر هجوم وحشیانه گروه تروریستی داعش به این شهر تقدیم کرد.

در ادامه مراسم اختتامیه جشنواره فیلم «تراک سینماتوگرافیک»، حاضران در قلعه قدیمی «نوتونو» با تشویق‌های خود، از سخنان «شوان عطوف» استقبال و حمایت کردند و مبارزه و مجاهدت‌های شجاعانه پیشمرگان کُرد شهر کوبانی را ستودند.

این جشنواره با حضور آثار سینماگران کشورهای مختلف جهان در سه بخش رقابتی «اجتماعی»، «انیمیشن» و «آزاد» در روزهای 4 تا 8 تیرماه جاری (25 تا 28 ژوئن 2015) در قلعه قدیمی «نوتونو» در منطقه نوتونو در شهر رم پایتخت کشور ایتالیا برگزار شد.

«خانه و کلید» که تاکنون در جشنواره‌های مختلفی در سطح دنیا به نمایش درآمده و 11 جایزه جهانی را از آن خود کرده است؛ در آخرین حضور بین‌المللی خود، با حضور «شوان عطوف» در بخش غیررقابتی «شورت فیلم کورنر» Short Film Corner در شصت و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کن» به نمایش درآمد. این جشنواره در چندین بخش رقابتی و غیررقابتی از جمله؛ بخش «رقابتی اصلی»، بخش رقابتی «نوعی نگاه»، بخش رقابتی «هفته منتقدان»، بخش رقابتی «سینه فونداسیون» و بخش «فیلم کوتاه»، بخش غیررقابتی «فیلم‌های کلاسیک» و چندین بخش دیگر در روزهای 24 اردیبهشت تا 3 خرداد ماه (14 تا 24 می 2015) در شهر بندری کن در جنوب کشور فرانسه برگزار ‌شد.