به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا ، مهدی شفیعی مدیر کل اداره هنرهای نمایشی وزارت ارشاد به همراه سید حسن هاشمی وزیر بهداشت و درمان، علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد، سید محمد هادی ایازی قائم مقام وزیر بهداشت، علی اکبر سیاری معاون وزارت بهداشت و اسماعیل سماوی مشاور رئیس دفتر ریاست جمهوری و رئیس مرکز ارتباطات مردمی شامگاه دوشنبه (29 تیرماه) به تماشای نمایش چشم در برابر چشم در فرهنگسرای نیاوران نشستند.

این مسئولان بعد از اجرا، به پشت صحنه رفتند و با اعضای گروه اجرایی نمایش دیدار کردند.

در این اجرا هنرمندانی چون بهاره رهنما، شهرام شاه حسینی، هومن اطیابی، آزاده نامداری ، محمد قدس و امیر پوریا نیز حضور داشتند.

نمایش «چشم در برابر چشم» نوشته سیاوش حیدری و به کارگردانی نازنین سهامی زاده بر اساس زندگی واقعی آمنه بهرامی نیا است که هر شب ساعت 21 در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران به صحنه می رود.

 

** دو اجرایی شدن نمایش شنیدن در روزهای پایانی هفته

نمایش شنیدن به کارگردانی امیررضا کوهستانی، اول و دوم مردادماه در دو نوبت میزبان علاقه مندان تئاتر خواهد بود.

این نمایش که از 24 تیرماه اجرای خود را در تالار چهارسو آغاز کرده، پنجشنبه و جمعه اول و دوم مردادماه در دو نوبت 18:30 و 20:30 به صحنه خواهد رفت.

نمایش شنیدن به نویسندگی و کارگردانی امیر رضا کوهستانی هر روز ساعت 20:30 با بازی الهام کردا، مهین صدری، مونا احمدی، آیناز آذرهوش در تالار چهارسو به صحنه می رود.

 

** نخستین تجربه کارگردانی یک بازیگر تئاتر

پپرونی برای دیکتاتور به کارگردانی خسرو احمدی و طراحی، دراماتورژی و مشاوره علی احمدی در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می رود.

این اثر که نخستین تجربه کارگردانی خسرو احمدی بازیگر شناخته شده تئاتر، سینما و تلویزیون محسوب می شود، تازه ترین اثر گروه تئاتر بداهه است که از 13 مردادماه در سالن استاد تالار استاد ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می رود.

خسرو احمدی، ژاله صامتی، محسن کیایی، شیوا ابراهیمی، پژمان جمشیدی و سینا کرمی بازیگران این نمایش اند.

 

** در چشمان خیس اسماعیل خوانش می شود

نمایشنامه در چشمان خیس اسماعیل به نویسندگی پیمان دانشمند و کارگردانی شیوا خسرو مهر، دوشنبه (پنجم مردادماه)، ساعت 20، در سالن آمفی تئاتر برج آزادی خوانش می شود.

در خلاصه این نمایش آمده است: در یک روستای دورافتاده، اسماعیل انتخاب می شود تا به مشهد برود اهالی با کمک می خواهند اسماعیل را با کدخدا راهی کنند، اما صبح قبل از رفتن اسماعیل همه چیز تغییر می کند و ...

رضا احمدی، مهدیس انصاری، فریبا جدیدی، پژمان جعفری سمرقندی، محمدجواد رنگرز، مرضیه ضیائی، لیلا عبدی، امیر سام عفتی، خسرو کشاورز قاسمی، محدثه گل پور، آیدین لطفی، حمیدرضا نوری و سامان ولی زاده اجرا گران نمایشنامه خوانی در چشمان خیس اسماعیل هستند.

علاقمندان برای تماشای اجراخوانی در چشمان خیس اسماعیل می توانند پنجم مردادماه ساعت 20، به نشانی سالن آمفی تئاتر برج آزادی مراجعه کنند.