به گزارش خبرنگار رادیو وتلویزیون خبرگزاری برنا، نگاهی به لیست برنامه های تلویزیون در محرم امسال نشان می دهد که جای  سریال های محرمی خالی است، البته باید تاکید داشت، اینکه هیچ سریالی با حال و هوای محرم از تلویزیون پخش نمی شود درست نیست، صحیح این است که گفته شود تلویزیون باز به سراغ سریال های قدیمی ساخت  مناسبتی این دهه رفته و از داشته های گذشته برای برنامه های امروز کمک گرفته است وحال این سوال پیش می آید که واقعا توان ساخت سریالی جدید با مخاطب کثیری از نوع تماشاگران مجموعه‌ای چون «شب دهم» وجود ندارد که باز باید تکرار به مخاطب ارائه کرد؟

برپایه این گزارش، امسال جدول پخش شبکه‌های سیما فاقد سریالی با رنگ و روح و قصه مناسب با ایام محرم است و تنها می توان نام سریال‌هایی را در این روزها برای پخش در سیما دید که سال‌ها قبل ساخته شده و بعضا محبوبیت مخاطب را داشته‌اند که از جمله آنها می‌توان به بازپخش مجموعه تلویزیونی «شب دهم » اشاره کرد.

 واما امسال محرم با سریال‌هایی می‌گذرد که از پیش از محرم آغاز پخش خود را در شبکه های تلویزیونی آغاز کرده اند که از جمله آنها می توان به آمین ، کیمیا ، ... اشاره کرد.

این درحالی است که مناسبت‌های ملی و مذهبی همیشه به زمان های  خاص  برای تلویزیون مطرح بوده است و مخاطب تلویزیون که این روزها کمرنگ هم شده‌اند در این ایام نگاه موجه‌تری به سیما دارند و دیده به سریال های مناسبتی این روزها می‌دهند که اگر صدا وسیما درایت داشته باشد می‌تواند دراین ایام مخاطب از دست داده خود را نه تنها برگرداند که تدبیری بیاندیشد که در ادامه هم با برنامه ریزی درست، مخاطبی که برگشته است را نگهدارد.

با تمام این اوصاف امسال قبل از آغاز محرم شبکه‌های مختلف رادیو و تلویزیون  برنامه‌های خود برای این ماه را اعلام کردند، در بین اسامی و نام های برنامه ها عنوانی با رویکردهای مختلف بود ولی جای سریال‌های محرمی تازه ساز  خالی بود و هست و همچنان مخاطب صدا و سیما در شبکه های غیرملی سکنی گزیده‌اند و تلویزیون هم انگار عادت به بی مخاطبی کرده است و باعادت خود می خواهد که ادامه دهد!