به گزارش خبرگزاری برنا، گروه موسیقی آذری «دالغا» به سرپرستی چنگیز مهدی‌پور و خوانندگی وَدود موذن، ۲۹ دی‌ماه سال جاری در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران، کنسرت «آشیق جنون» را به علاقه مندان موسیقی آذربایجان ارائه می‌دهد. قطعه «موغانا جیران» در دستگاه ماهور، قطعه «کورعرب ماهنیسی» با آهنگسازی فکرت امیر‌اف، قطعه‌ای در دستگاه شور، قعطه‌ای با نام «اوینا گولوم» و «آی ایشی‌غیندا» (نور مهتاب)، از جمله آثاری است که در کنسرت گروه «دالغا» اجرا می‌شود.

جلیل حمیدی نوازنده بالابان، اُکتای زمانی نوازنده قوپوزجوره، آیدین مهدی پور نوازنده قوپوزباس، یاشار ایمانپور قوپوزتاوار، مجید رحیمی‌پور نوازنده قاوال، عارف مهدی‌پور نوازنده قوشاناغارا، عطا عیوض‌پور نوازنده ویلنسل، آرش سرانی‌آذر نوازنده باس بالابان و امیر آل‌نبی نوازنده پرکاشن، گروه نوازندگان کنسرت «آشیق جنون» را تشکیل می دهند.

گروه موسیقی «دالغا» فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۶۹ و با مدیریت چنگیز مهدی پور آغاز کرده است. این گروه از سال ۱۳۷۰ تا سال ۱۳۸۰ بارها در جشنواره های داخلی به عنوان گروه برتر شناخته شده است. گروه «دالغا» کنسرت هایی در شهرهای مختلف ایران و بیش از ۳۰ کشور دنیا به روی صحنه برده است که از آن جمله می‌توان به اجرا در شهرهایی مانند اصفهان، کیش، همدان، کرمان، تهران و تبریز و کشورهایی مانند کانادا، ترکیه، فرانسه، آلمان، هلند، سوئد، ژاپن، چین، کلمبیا، آذربایجان و اسپانیا اشاره کرد.

کنسرت گروه موسیقی «دالغا» با عنوان «آشیق‌جنون» به سرپرستی و آهنگسازی چنگیز مهدی‌پور و خوانندگی وَدود موذن، سه‌شنبه ۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۴ ساعت ۲۱ در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌شود