به گزارش خبرگزاری برنا، فیلم کوتاه «رویای سرخ» از تولیدان انجمن سینمای جوانان رشت در چهاردهمین حضور بین‌المللی خود جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره فیلم کودک و نوجوان «تبسم» هند را دریافت کرد. جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوانان «تبسم» هند با هدف ترویج سینمای معناگرا و گرد هم آوردن آثار سینمایی با کیفیت، سرگرم‌کننده و چند فرهنگی برای کودکان و جوانان و حمایت از آنان از ۲۱ تا ۲۷ دسامبر در شهر دهلی‌نو برگزار شد.

این فیلم کوتاه پیش‌ از این جایزه بهترین فیلم کوتاه هفتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو آمریکا، دیپلم افتخار انسان‌دوستی از ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک اکراین، جایزه بهترین فیلمبرداری از فستیوال بین‌المللی ANIFESTROZAFA از کشور آلبانی و جایزه هیات‌ داوران چهل و چهارمین فستیوال بین‌المللی فیلم رشد تهران را نیز کسب کرده است.

علاوه بر فیلم کوتاه «رویای سرخ» فیلم کوتاه «کودکان ابری» نیز در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه داستانی این جشنواره حضور داشت.

عوامل این فیلم کوتاه عبارتند از فیلمنامه‌نویس و کارگردان: شهریار پورسیدیان، تهیه‌کننده: انجمن سینمای جوانان رشت، تصویربردار: مجتبی کوهکن، تدوینگر: شهریار پورسیدیان، صدابردار: حدیثه رفیع دوست، صداگذار: شهریار پورسیدیان، بازیگران: آیدین صفرنژاد و نرگس بدرطالعی.