به گزارش خبرگزاری برنا، جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با صدور بیانیه ای اعدام ظالمانه دانشمند شیعی آیت الله شیخ نمر الگوی مقاومت و پایداری شیعیان عربستان سعودی را محکوم کرد و آن را یک جنایت بزرگ خواند.

 جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با این خبر متن بیانیه را به این شرح منتشر کرد: اعدام ظالمانه دانشمند شیعی آیت الله شیخ نمر -الگو و اسطوره مقاومت شیعیان شبه جزیره حجاز - توسط رژیم آل سعود یک جنایت بزرگ است.

به یقین، این حرکت ناجوانمردانه برخواسته از ناکامی دشمنان اسلام در کشورهای اسلامی و پیروزی های پی در پی مسلمانان در کشور یمن، سوریه، لبنان و عراق بوده و نوید بخش زوال قریب الوقوع تفکر تندرو، افراطی، وهابی و تکفیری و در رأس آنان هیات حاکمه عربستان سعودی  است.

اعدام شیخ نمر بار دیگر ماهیت ضدبشری آل سعود را به عنوان رژیمی غاصب، خائن و اشغالگر به نمایش گذاشت. متفکری که تنها ابزار مبارزه‌اش زبان و قلمش بود. شخصیتی که؛ سال های متمادی از عمر پربرکتش را در ظلمات مطلق سلطه آل سعود و وهابیت بر بلاد حرمین شریفین صرف احیای تعالیم اسلام ناب محمدی(ص) و ولایت حقه اهل بیت(ع) نمود.

اگر چه این مبارز نستوه پس از سال ها حبس و شکنجه اکنون توسط بی‌دادگاه فرمایشی آل سعود اعدام گردید ولی بی گمان، این جنایت آشکار، عمق وقاحت، عناد و قساوت ؛و نیز،  استیصال و فلاکت حکام غاصب آل سعود را نشان می دهد.

 رژیم مستاصل آل سعود باید بداند که با اجرای این حکم و با بی تدبیری و بی مسئولیتی خود، آغاز اضمحلال خود را کلید زده است.

شایسته است اندیشمندان، هنرمندان، نخبگان و روشنفکران جهان با به چالش کشیدن تفکر ظالمانه و متضاد با آزادی و افشاساختن ماهیت استبدادی رژیم آل سعود افکار عمومی جهان را از ژرفای چنین جنایتی آگاه و هوشیار سازند و روشن نمایند اگر امروز دامن جهان اسلام و حتی کلیت جهان با چالش تفکر بیمار گروه های افراطی و وهابی مانند داعش دست و پنجه نرم می کند خاستگاه و آبشخور آنان کجاست؟

جشنواره بین المللی فیلم مقاومت ضمن محکوم نمودن این حکم ظالمانه از همه هنرمندان و اندیشمندان جهان می خواهد با حرکتی فراگیر با حمایت از این الگوی بزرگ مظلومیت و مقاومت -اسوه‌ای در رویارویی با ظلم و شهیدی در مقابله با استبداد - از کنار چنین فجایعی نظاره گر و ساکت نگذرند.