به گزارش خبرگزاری برنا، این مجموعه پر لوکیشن و پر بازیگر که از شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت 22:15 به روی آنتن می رود، مضمونی اجتماعی دارد که قصه آن به تصمیم گیری درست و غلط انسان ها در شرایط خاص مربوط می شود و اینکه اگر تصمیم اشتباهی بگیرند، مسیر زندگی آنان دستخوش تغییرات خواهد شد.

کامبیز دیرباز یکی از بازیگران این سریال است که نقش «غیاث صفا» را در این مجموعه بازی می کند. او درباره این سریال می گوید: از همان ابتدا سعید نعمت الله این نقش را برای من نوشته بود و در این سریال من نقش یک جوان مجرد 35 ساله را بازی می کنم و فضای قصه در زمان حال و سال 1394 روایت می شود.

دیرباز افزود: غیاث در این داستان یکسری مشکلات خانوادگی دارد که این مشکلات بر روی شخصیت او تاثیر مستقیم گذاشته و بدلیل این که یکسری عقدهایی در درون او از قبل وجود داشته، به دنبال انتقام از دنیای پیرامون خودش است و به جای این که بدنبال حل این مشکلات باشد، صورت مساله های جدید پیش پای او قرار می گیرد اما در مسیر داستان و با محکم شدن ایمانش و مدیریت کردن زندگی خود، مشکلاتش را از پیش پا برمی دارد. بازیگر سریال میکائیل اظهار داشت: «غیاث» پشت بام تهران یک ضد قهرمان است و کاراکتری کاملا خاکستری دارد ولی در طول سریال، این شخصیت با تغییراتی در اخلاق و رفتار مواجه می شود. کامبیز دیرباز می گوید: حدود 17 سال سابقه دوستی و رفاقت با بهرنگ توفیقی دارد و این، دومین همکاری او با بهرنگ است و از این اتفاق هم خیلی خوشحال است. بهرنگ توفیقی آرامش خیلی زیادی هم پشت دوربین دارد و این آرامش به شدت به مقابل دوربین و بازیگران منتقل می شود و این رفتار برای من بازیگر اتفاق خیلی خوشایندی است.

بازیگر فیلم سینمایی اخراجی ها در خصوص بازخورد مخاطبان نسبت به سریال پشت بام تهران هم گفت: فکر می هنم هنوز خیلی زود باشد تا درباره واکنش مخاطبان نسبت به این سریال نظر داد اما این پروژه، با قصه جذاب و پتانسیلی که دارد و وسواس و دقتی که مثلث سعید نعمت الله، بهرنگ توفیقی و بازیگران در کار دارند، احساس می کنم بیش از 90 درصد بینندگان آن را بپسندند چرا که تجربه نشان داده سریالی که قصه خوبی داشته باشد، مخاطبان آن را دنبال می کنند و این کار سرشار از قصه است.

این بازیگر درباره ادامه مسیر بازیگری اش یادآور شد: قصد دارم که رُل خوب کار کنم و بعد از پشت بام تهران هم اولین رُل خوبی که چه در سینما و چه در تلویزیون به من پیشنهاد شود آن را بازی می کنم و در انتخاب سینما و تلویزیون خط کشی ندارم. بازیگر سریال در چشم باد در خصوص شباهت های کاراکتر غیاث با کاراکترهای قبلی اش هم گفت: با اطمینان می گویم که غیاث هیچ شباهتی با کاراکترهای قبلی من ندارد و بازی متفاوتی برای بیننده خواهد بود. کامبیز دیرباز، متن قوی و داستان های در هم تندیده شده را از نکات برجسته سریال پشت بام تهران دانست و گفت: من از سه ماه قبل از این که این سریال کلید بخورد، منتظر بودم و تا شروع آن، من پیشنهاد بازی در چندین پروژه سینمایی و تلویزیونی را فقط به خاطر قلم سعید نعمت الله و نوشته های بسیار خوبش رد کردم. من بعد از بازخوردهایی که از سریال میکائیل گرفتم به شدت به آقای نعمت الله و داستانهایش اعتماد پیدا کردم و وقتی هم که پشت بام تهران به من پیشنهاد شد با اطمینان آن را پذیرفتم و امیدوارم این همکاری آخر من با او نباشد.

بازیگر فیلم سینمایی دوئل با اشاره به ضعف فیلم نامه ها تصریح کرد: متاسفانه ما الان فقر فیلمنامه دارم و به جرات می توانم بگویم که از هر10 فیلمنامه ای که بدستم می رسد شاید فقط یکی از آنها خوب باشد و این اتفاق خوبی در سینما و تلویزیون نیست و امیدوارم که امثال سعید نعمت الله در حوزه سناریو بیشتر شوند. کامبیز دیرباز در پایان یادآور شد: هنوز فیلمبرداری ادامه دارد و همه همکاران من در این پروژه با جدیت تلاش می کنند فقط به عشق اینکه مردم این سریال را تماشا کرده و آن را نقد کنند و امیدوارم پشت بام تهران آنقدر جذابیت داشته باشد تا مخاطب را به ادامه کردن آن ترغیب کند. مجموعه تلویزیونی پشت بام تهران محصول گروه فیلم و سریال شبکه یک است که در 33  قسمت 45 دقیقه ای تولید شده است.