به گزارش خبرگزاری برنا، درست در شرایطی که کشور در جنگ اقتصادی به سر می برد، از گوشه و کنار و بازار خبرهای نگران کننده ای به گوش می رسد. مشتریان ایرانی برای خرید تازه‌ترین پدیده‌های تلفن همراه در خیابان میرداماد تهران، به صف می‌شوند. آخرین محصولات بازار لوازم خانگی جهان، در سه‌راه امین ‌حضور رونمایی می‌شود و برندهای معروف جهانی، بازار پوشاک کشور را تصاحب کرده اند. آمارها از بیکاری بیش از دو میلیون نفر از جمعیت متقاضی کار در کشور حکایت دارند و در این بین کسی خبری از پیکر نیمه جان برندهای ایرانی نمی گیرد.
 
خیابان جمهوری تهران به عنوان قلب بازار لوازم خانگی ایران مملو شده از برندهای خارجی و همچنون سربازان خاموش جنگ اقتصادی این خیابان را تسخیر نموده اند و این است داستان «تسخیر جمهوری». در این مستند راوی، برای خرید لوازم خانگی به بازار می رود و رفته رفته متوجه واقعیتی تلخ می شود. او در ادامه تلاش می کند تا از دلایل ایجاد کننده این بازار آشفته رمز گشایی کند.
 
گفتنی است مجموعه مستند اقتصادی عبور از بن بست، به همت برنامه تلوزیونی ثریا از شهریور ماه سال جاری از شبکه یک سیما به روی آنتن رفته است. در این مستندها تلاش شده به مهمترین مسائل اقتصادی روز کشور پرداخته شود که به پاشنه آشیل اقتصاد کشور بدل گشته اند. »فرش قرمز»، هفتیمن قسمت از فصل نخست این مجموعه می باشد.

مستند »تسخیر جمهوری» جدیدترین مستند اقتصادی برنامه تلوزیونی ثریا، امشب ۲۲ دی ساعت ۲۳:۱۰ از شبکه یک سیما به روی آنتن می رود.