به گزارش خبرگزاری برنا، احمد حمیدیان آهنگ‌ساز و سرپرست گروه موسیقی نمایش «مجلس قربانی سنمار» موفق به دریافت دیپلم افتخار و تندیس جشنواره از سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر شد.

نمایش «مجلس قربانی سنمار»به کارگردانی شیما جوادپور در گروه «گلینا» تولید و به عنوان کار برگزیده استان بوشهر در بخش مسابقه بین الملل سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر در چهارم بهمن ماه در تالار قشقایی به روی صحنه رفت.

تئاتر بوشهر از میان ٩ گروه خارجی و ١٣ گروه ایرانی موفق به احراز این مقام و دریافت جایزه برگزیده موسیقی در سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر شد.

همزمان با مراسم اختتامیه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر مراسم بزرگداشت استاد صغیری در تالار وحدت برگزار شد. صغیری یکی از چهره‌های ماندگار هنر و فرهنگ استان بوشهر است که امسال موفق به دریافت مدرک درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد. ایرج صغیری صغیری آئینه تمام نمای فرهنگ آیینی جنوب ایران است که تمام زندگی خود را فدای هنرش کرده است.

ایرج صغیری در مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت: جهان نمایش تغییر کرده؛ امروزه پایتخت‌ها تعیین کننده شرایط تئاتر در کشور نیستند، بلکه سپاه هنرمندان شهرستان، پایتخت تئاتر را در کشور در خواهد نوردید.