به گزارش خبرگزاری برنا؛ مائده طهماسبی که این روزها با بازی در نمایش «چمدان» میزبان علاقه مندان در تالار اصلی تئاتر شهر است با اشاره به انگیزه های حضور خود در این اثر نمایشی بیان کرد: نمایشی که از روز بیستم بهمن ماه امسال در تالار اصلی روی صحنه رفته، مجموعه ای از چند اثر نمایشی و مدیاهای مختلف است که در یک پاکت بسته بندی شده به تماشاگران ارائه می شود. همین که تماشاگر با ورود به سالن انتظار تالار اصلی با یک ویدئو اینستالیشن و با ورود به تالار در ابتدا با نمایش «چمدان» نوشته کوبو آبه، انیمیشن چمدان به کارگردانی سروش رضایی، نمایش «چمدان» نوشته و کار فرهاد آییش و نهایتا یک کلیپ موسیقایی تصویری مواجه می شود، به خودی خود اتفاق خوبی است که می تواند برای تماشاگران تئاتر تازگی داشته باشد.

وی ادامه داد: شاید برای عده‌ای که آمادگی مواجه شدن با این فضای نمایشی را ندارند، محتوای کار کمی گیج کننده باشد اما به طور حتم وقتی بدانند که با چه فضایی روبرو هستند. این نمایش برای آنها دلچسب خواهد بود. به هرحال روبه رو شدن با نمایش «چمدان» و اساسا مفهوم چمدان در یک مکان سورئال نمایشی که گویی نمایش دهنده بخشی از زندگی ما انسان ها در جریان یک اثر نمایشی با چند بسته از هنرهای مختلف است می تواند برای تئاتر امروز فرآیند متفاوتی باشد.

طهماسبی درباره شخصیت هایی که در این نمایش به عنوان بازیگر در آنها حضور دارد، توضیح داد: در نمایش اول که برگرفته از یکی از نمایشنامه های کوبو آبه هنرمند ژاپنی است، تمامی ماجرا در یک فضای غیر واقعی نیم ساعته اتفاق می افتد که برای من به عنوان بازیگر چالش بسیاری داشت. به صورتی که هر شب وارد صحنه  می شوم، یک قسمت جدید از این نمایشنامه را کشف می کنم . موضوعی که به شدت من را شگفت زده می کند.

وی درباره شخصیت «زن خیاط» نمایش چمدان به نویسندگی فرهاد آییش که در بخش دوم نمایش روی صحنه می رود، گفت: این نمایش بیست سال پیش زمانی که در آلمان زندگی می کردم روی صحنه رفت که من افتخار داشتم، در این نمایش نیز به عنوان بازیگر حضور داشته باشم. اما حضور در این نمایش به عنوان ایفاگر شخصیت «زن خیاط» در کنار بازی در شخصیت «صاحب خانه» که کاملا متفاوت با یکدیگر هستند چالش بسیار متفاوتی است که برایم تجربه ای جذاب و خوشایند بود.

نمایش «چمدان» به کارگردانی فرهاد آییش هر روز غیر از شنبه ها ساعت 19:30 با بازی (به ترتیب ورود صحنه) شقایق فراهانی، مائده طهماسبی، بهنام دارابی، حمیدرضا جدیدی، علیرضا زارع پرست، شبنم فرشاد جو، رامین ناصر نصیر، خسرو پسیانی، نقی سیف جمالی، حمیدرضا نعیمی، بهناز نازی، مهسا طهماسبی، عرفان برزین، فرهاد آئیش، عزالدین توفیق، کتانه افشاری نژاد، سمن طهماسبی، سیاوش اسدی در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه می رود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: