به گزارش خبرگزاری برنا، در این ویژه برنامه دکتر «پیروز حناچی» معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی روی خط ارتباطی خواهدآمد تا درباره از بین رفتن عرصه های باغی درسال اخیر پاسخگو باشد.»میثم طباطبایی» رئیس گروه تحقیقاتی سوخت های فسیلی و هماهنگ کننده ترویجی دوستدارن محیط زیست هم درباره جایگزینی سوخت های مناسب محیط زیست برای موتورهای دیزلی سخن می گوید. دکتر »حسین جعفری» مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند هم در این برنامه ضمن درخواست از مردم برای مدیریت پسماندهای شهری، درباره دفع مناسب پسماند در ایام نوروز، پیشنهاداتی به مردم خواهد داد.

همچنین «بهمن ایزدی» از اعضای گنجه زیست بوم ایران، مهمترین مسایل محیط زیست کشور در سال 1394 بررسی و در یک نظرسنجی عمومی، سه برگزیده محیط زیستی از سوی بینندگان انتخاب و معرفی شوند.

 
1- مظفر افشار، پدر بلوط ایران
2-گروه تشکل های محیط زیستی نقده، برنده جایزه جهانی استوا و احیا تالاب های اقماری دریاچه ارومیه
3-دکتررضا شجیع، موسس نهضت محیط زیست در حوزه ورزشی کشور
4-عبدالحسین وهاب زاده، بنیانگذار مدارس طبیعت در ایران
5- فیروز محمدی، دامدار فداکار و نجات دهنده گرگ زخمی
6- محمد درویش، یک عمر تلاش در راه حفاظت از محیط زیست
 
که برای شرکت در این نظر سنجی و انتخاب چهره های منتخب، بینندگان می توانند از هم اکنون با ارسال عدد کاندید مورد نظر به پیامک ٣٠٠٠٠١١١ ، حمایت خود را اعلام کنید.
 
پخش گزارشی درختکاری مقام معظم رهبری، دختکاری انجمن ها درمنطقه تلو، یادمان مرحوم اینانلو وگزارش تبریک های نوروزی انجمن ها زیست محیطی از بخش های دیگر برنامه امشب سرزمین ما خواهد بود.
 
ویژه برنامه «سرزمین ما» به تهیه کنندگی الهام پیرهادی و اجرای عباس طاهریان امشب بعد از خبر19 از شبکه یک سیما پخش می شود.