به گزارش خبرگزاری برنا، کیک پنج سالگی شبکه مستند، دوشنبه 24 اسفند با حضور مدیران شبکه مستند، همسران مستندسازان فقید ندایی و مقدسیان و مادر زنده یاد سارا صفالو مسئول روابط عمومی شبکه، بریده شد.
 
امیر تاجیک مدیر شبکه در این مراسم اظهار کرد: خوشحالم در سالگرد پنج سالگی شبکه مستند دور هم جمع شده ایم. خرسندم در خدمت همسر دو تن از مستندسازان فقید کشور و مادر خانم صفالو همکار خوب ما که در ماه رمضان به رحمت خدا رفتند، هستیم. سالی که گذشت از نظر از دست دادن نیروی انسانی، سال خوبی نبود و امیدوارم سال بهتری پیش رو داشته باشیم.
 
وی افزود: باعث خوشحالی است که اکنون شبکه مستند با مخاطب بالا شناخته میشود و گرچه در گذشته از سوی مدیران جدی گرفته نمی شد، اما اکنون برای مخاطبان تولید محتوا میکند و به مثابه آینه جامعه است. همچنین امکان پرداخت به موضوعات جدی تری که پیش از این جایشان خالی بود، فراهم شده است.
 
افزایش کیفیت بصری شبکه برای مخاطبان
 
مدیر شبکه مستند ادامه داد: عملکرد موفق سال گذشته در شبکه مستند بدون حضور دوستان و همکاران امکان پذیر نبود. اکنون با تلاش شبانه روزی واحدهای پخش و فنی، از فردا قرار است پخش شبکه به صورت HD باشد. این یک اتفاق بزرگ است و مخاطبان از این پس شاهد افزایش کیفیت بصری شبکه خواهند بود. ان شاءالله این دوران گذار و پخش آزمایشی HD را نیز به خوبی پشت سر خواهیم گذاشت.
 
وی تصریح کرد: امروز قرار است کیک پنج سالگی شبکه را سرورانی که حضورشان برای ما برکت است ببرند. یاد زنده یاد صفالو نیز همیشه بین تک تک همکاران زنده هست و ما برای خانواده ایشان طلب صبر می کنیم. تاثیری که خانم صفالو در این شبکه داشته است از یاد هیچکدام ما نمی رود.
در ادامه هر کدام از مدیران شبکه مستند در سخنان کوتاهی، احساسات خود پیرامون سالگرد پنج سالگی شبکه را بیان کردند.
 
مژگان صیادی همسر زنده یاد ندایی نیز ضمن تبریک پنج ساله شدن شبکه، درباره مستندسازان جوان سخن گفت و ابراز امیدواری کرد با بهبود شرایط در سازمان و افزایش بودجه صداوسیما، مشکلات مستندسازان نیز حل شود.
 
همسر زنده یاد مقدسیان نیز با ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران شبکه مستند، درباره آخرین ساخته همسرش توضیح داد و ابراز امیدواری کرد این اثر روزی تکمیل و پخش شود.
 
همچنین مادر زنده یاد صفالو برای سلامتی، موفقیت و سربلندی همه کارکنان شبکه مستند دعا کرد.
در پایان این مراسم، مهمانان حاضر کیک 5 سالگی شبکه مستند را بریدند.
 
چکیده ای از این مراسم همراه با گفتگوهایی با معاون سیما و مدیران قبلی شبکه در کنار چهار فیلم 5 دقیقه ای از مستندسازان، ساعت 23 سه شنبه 25 اسفند در قالب برنامه «پنج سالگی» روی آنتن می رود.