به گزارش خبرگزاری برنا، آلبوم صوتی و تصویری «درفش کاویانی» با صدای «شهرام ناظری» شوالیه آواز ایران، به آهنگسازی «فرید الهامی» و براساس اشعار حکیم «ابوالقاسم فردوسی» و با همکاری نوازندگان گروه موسیقی «فردوسی» پس از نزدیک به یک دهه تلاش؛ توسط نشر «نغمه سرای روژین» به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» توسط پخش «هنر شهر» منتشر ‌شده است و پس از تهران، اصفهان و شیراز شهرهای پرفروش این آلبوم در سراسر کشور شناخته شدند.

فروشگاه‌های عرضه آلبوم صوتی و تصویری «درفش کاویانی» در شهر اصفهان که با استقبال علاقمندان به موسیقی و همچنین آثار «شهرام ناظری» تنها حماسه‌خوان موسیقی ایران مواجه شده‌اند، عبارتند از: فروشگاه «لاله»، واقع در خیابان هشت بهشت ـ نبش چهارا راه ملک، فروشگاه‌های «نوین سیستم» واقع در بزرگمهر ـ چهارراه نورباران ـ ابتدای خیابان 22بهمن، فروشگاه «نقش جهان» واقع در سه راه حکیم نظامی ـ ابتدای خیابان ارتش ـ روبروی درمانگاه تخصصی فجر و فروشگاه «فرهنگ دیجیتال» واقع در خیابان چهارباغ عباسی ـ خیابان سید علی خان.

فروشگاه‌های عرضه آلبوم «درفش کاویانی» در شهر شیراز که با استقبال علاقمندان به موسیقی و همچنین آثار شوالیه آواز ایران مواجه شده‌اند، عبارتند از: فروشگاه «دنا» واقع در بازار انقلاب، فروشگاه «محصولات فرهنگی دنیا» واقع در خیابان حافظ ـ جنب پمپ بنزین خیابان نفت و فروشگاه «بتهوون» واقع در بازار انقلاب ـ یاس هفت ـ پلاک 165.

آلبوم صوتی و تصویری «درفش کاویانی» هم اکنون در اکثر شهر کتاب‌های سراسر کشور، فروشگاه‌های شهرهای مختلف و همچنین خرید آنلاین از طریق اینترنت و در اختیار علاقمندان به موسیقی، شعر و ادبیات قرار دارد.

موضوع آلبوم «درفش کاویانی» در مورد یکی از داستان‌های شاهنامه فردوسی است که از ابتدا تا انتهای داستان، روایت‌گونه ارائه می‌شود و در واقع این، یک باب جدید در موسیقی روایی ایران است که فعالیتی در این زمینه انجام نشده است. در آلبوم تصویری «درفش کاویانی» از نریشن، نقالی، انیمیشن، نقاشی و ... استفاده شده است.

تعدادی از قطعات آلبوم «درفش کاویانی» عبارتند از: آواخوانی (براساس آواهای باستانی هوره و مور)، پادشاهی ضحاک، تولد فریدون، تکنوازی تنبور، ضحاک در جستجوی فریدون (براساس مقام مجنونی و شاهنامه خوانی)، خروشیدن کاوه دادخواه، قیام کاوه آهنگر، کاوه آهنگر (براساس مقام سحری و شاهنامه خوانی)، برافراشتن درفش کاویانی (ضرب زورخانه و باستانی)، به بند کشیده‌شدن ضحاک در کوه دماوند توسط فریدون (نبرد نور و ظلمت)، نیایش (براساس مقام ساروخانی) و همچنین مقام جلو شاهی باستانی و سحری.