مجید اسماعیلی کارگردان فیلم سینمایی "گمیچی" در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما خبرگزاری برنا در خصوص آخرین وضعیت اکران داخلی این اثر نمایشی، اظهار داشت: این اثر را در سینمای ایران اکران نخواهیم کرد.

وی در ادامه اضافه کرد: فعلا نسخه تکمیل شده این اثر را برای حضور در جشنواره فیلم سبز و فیلم های ایرانی در زوریخ ارسال کردم که امیدوارم اتفاق های خوبی برای این فیلم رخ بدهد.

وی در خصوص جدیدترین فعالیت های خود، اعلام کرد: از چندی پیش نوشتن فیلمنامه ای را شروع کرده ام که فعلا در خصوص آن هیچ اطلاعاتی نمی توانم بدهم.

گمیچی سس

«گمیچی» که در زبان ترکی به معنای کشتی بان و یا ناخداست، روایتگر داستان نوجوانی به نام حسن است که سعی دارد کشتی به گل نشسته پدرش را که در دریاچه ارومیه قرار دارد برای روز تولد او احیا کند که در این راستا با معضلات و مشکلات بسیاری مواجه می شود و بیشتر این داستان در کشتی بعنوان لوکیشن اصلی اثر به تصویر در آمده است.

گمیچی 3

مهدی مهاجری، مجید دریس، یوسف خداپرست، یوسف بختیاری، حمیده مقدس زاده، فضیله مجلسی و شراره زندی بازیگران فیلم سینمایی «گمیچی» را تشکیل می دهند.

نویسنده (با همکاری کارگاه فیلمنامه نویسی نوبت نگاه) و کارگردان: مجید اسماعیلی، تهیه کننده: جواد قلی زاده، مدیر فیلمبرداری: محمد فکوری، دستیار اول فیلمبردار: علی مردمی، دستیار دوم فیلمبردار: شاهین شمس، صدابردار: مهدی اکبریان، دستیار صدا: سیوان صمدی، طراح گریم: شهرام ولی پور، طراح صحنه و لباس: هاشم مرادی، دستیار اول و طراح و مدیر صحنه: مهدی فرج پور، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز و مدیر تولید: امیر عبدی، دستیار دوم کارگردان: احسان عباس زاده، منشی صحنه: المیرا حیدری فانی: مدیر تدارکات: حسن تواضعی، عکاس: وحید رضوی، طراح گرافیست و عنوان بندی: محسن جسور و مدیر روابط عمومی: میثم محمدی.

مجید اسماعیلی فیلم های «نزدیکتر بیا»، «کمی دورتر»، «خشت بهشت»، «خدا جیرجیرکها را دوست دارد» و «رقص روی یخ» را در کارنامه خود دارد.