به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از ددلاین؛ کمپانی فیلمسازی دیزنی به تازگی اعلام کرد هریسون فورد بازیگر مشهور سری فیلم‌های ایندیانا جونز، در پنجمین فیلم از این مجموعه حضور خواهد داشت.

استیون اسپیلبرگ، برنده سه جایزه اسکار و یکی از موفق‌ترین چهره‌های تاریخ سینما که کارگردانی هر چهار فیلم قبلی مجموعه فیلم‌های ایندیانا جونز را بر عهده داشته، ایندیانا جونز 5 را نیز کارگردانی خواهد کرد.

قرار است فیلم سینمایی فوق 19 جولای سال 2019 میلادی اکران شود.

ایندیانا جونز نام مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی است که به داستان زندگی یک باستان‌شناس به همین نام می‌پردازد. اولین فیلم از این مجموعه، «مهاجمان صندوق گمشده» (محصول 1981 میلادی) بود و پس از آن قسمت‌های دیگری به ترتیب در سال‌های 1984، 1989 و 2008 میلادی ساخته شدند. این مجموعه فیلم‌های سینمایی از محبوبیت بالایی برخوردارند. به طوری که در سال 2003 میلادی، بنیاد فیلم آمریکا، ایندیانا جونز را دومین شخصیت برتر سینمایی تمام دوران اعلام کرد.

ظاهرا جورج لوکاس که علاوه بر نوشتن فیلمنامه، تهیه‌کنندگی فیلم‌های ایندیانا جونز را نیز بر عهده داشت، در ایندیانا جونز 5 حضور ندارد.

هریسون فورد 73 ساله، ثروتمندترین سوپراستار سینمای آمریکا، با نقش‌های هان سولو در مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان و ایندیانا جونز به شهرت فراوانی رسیده است. جدیدترین حضور سینمایی او در فیلم «بلیدرانر 2» است که ژانویه 2018 میلادی اکران می‌شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: