به گزارش خبرگزاری برنا، صفا فاضلی کارشناس هنری فرهنگسرا با اشاره به اینکه خلیج فارس در طول تاریخ اهمیت ویژه ای در سیاستهای بین المللی و منطقه ای داشته است ، آنرا فرصتی برای نشان دادن اتحاد تمامی ایرانیان و نمادی از تمامیت ارضی سرزمین ما دانست .

فاضلی بخش های مختلف این برنامه را اجرای گروه سرود و همخوانی نونهالان دارالمومنین طهران با موضوع خلیج فارس ، مسابقه نقاشی نقشه ایران و خلیج فارس با حضور کودکان واهداء جوایزی به بهترین جملات توصیفی درباره آن عنوان کرد.

به گفته کارشناس هنری فرهنگسرای اخلاق، "رادیو پارس" از دیگر بخشهای  این برنامه است که هنرمندان در قالب های مختلف ، موقعیت جغرافیایی ،استراتژیک ،اقتصادی، تجاری و نظامی ، خلیج فارس و تنگه هرمز را برای مخاطبان تبیین نموده و با حضور دربین شهروندان ،مسابقات فرهنگی برگزار کرده و جوایزی به برگزیدگان اهداء می کند .

فاضلی اضافه کرد: با تمهیدات و طراحی هایی که اندیشیده شده است المان هایی با موضوع خلیج فارس تعبیه شده که مزین به گلهای بهاری است که از علاقمندان ، عکسهای خانوادگی و سلفی تهیه شده و از طریق شبکه های مجازی برایشان ارسال می شود.

به گفته وی به همین مناسبت با حضور یکی از مربیان درجه یک فدراسیون شطرنج و عضو اسبق تیم ملی، مسابقه سیمولتانه (دسته جمعی) باحضور علاقمندان در محل اجرای برنامه برگزار شده و به افرادی که حائز امتیاز لازم شوند جوایزی اهداء می شود.

بوستان قانون در خیابان پیروزی، میدان چهارصد دستگاه ،جنب کتابخانه ابن سینا واقع است.