به گزارش خبرگزاری برنا، «گاردین» فهرستی از پرفروش‌ترین فیلم‌های انگلستان را طی دو هفته گذشته اعلام کرده‌ که مقام نخست آن به «کتاب جنگل» تعلق دارد.

«کتاب جنگل» به کارگردانی «جان فاوارو» که آمیزه‌ای از جلوه‌های ویژه کامپیوتری و فیلم است، در هفته دوم تنها 18 درصد نسبت به اولین آخرهفته اکران، افت فروش داشته است.

«کتاب جنگل» در آخرهفته دوم پس از نمایش در سینماهای انگلیس، به فروشی هشت میلیون و 100 هزار پوند دست پیدا کرده و فروش کلی خود را به 21 میلیون و 660 هزار پوند رسانده است.

فیلم «کتاب جنگل» که براساس رمانی با همین نام نوشته «رودیارد کیپلینگ» ساخته شده، قرار است از دوم ژوئن در کره‌جنوبی و از 11 اوت در سینماهای کشور ژاپن اکران عمومی خود را آغازکند.

رتبه دوم این فهرست از آن «چشمی در آسمان» ساخته «گوین هود» است که فروش آن 26 درصد کاهش پیدا کرده است. این فیلم که «هلن میرن» بازیگر باسابقه سینما در آن هنرنمایی کرده، در دومین هفته اکران 826هزار پوند فروش داشته و به فروشی دو میلیون و 620 هزار پوندی طی 10 روز دست پیدا کرد.

«چشمی در آسمان» با بازی «آرون پل»، «آلن ریکمن» و «برخاد عبدی» اکنون در 478 سینما به روی پرده رفته است.

سومین فیلم پرفروش سینماهای انگلیس «روز باستیل و درخواست دوستی» است که ستاره‌هایی چون «ادریس البا» و «ریچارد مادن» بازیگر سریال پرطرفدار «بازی تاج و تخت» در آن ایفای نقش می‌کنند. این فیلم با 439 سینمایی که در اختیار دارد، تاکنون به فروشی 763 هزار پوندی دست پیدا کرده است.

مقام چهارم فهرست موفق‌ترین فیلم‌های گیشه سینمای انگلیس از آن «مایلز به پیش» شده که 155 سینما را در اختیار دارد و طی هفته اول 153 هزار پوند فروخته است. این فیلم که داستان زندگی «مایلز دیویس» موسیقی‌دان آمریکایی جاز را روایت می‌کند، تاکنون 168 هزار پوند فروش داشته است.

به گزارش گاردین، «جین یک اسلحه دارد» که به کارگردانی «لین رمزی» و بازیگری «ناتالی پورتمن»، «جوئل ادگرتون» و «ایوان مک‌گرگور» ساخته شده، با نمایش در 119 سینما به 264 هزار پوند رسیده است. این فیلم در هفته اول اکران تنها 31 هزار پوند فروش داشت.