به گزارش خبرگزاری برنا، این مجسمه‌ساز و پژوهشگر هشتم اردیبهشت‌ماه به مناسبت پنجمین جشنواره روز جهانی گرافیک در جمع دانشجویان مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرج حضور یافت.
 
او در دیدارش از این مرکز آموزشی اظهار کرد: امروز می‌خواهم از محمود جوادی‌پور بگویم، از کسی که پدر علم گرافیک مدرن ایران است. استاد جوادی‌پور در سال 1299 در تهران متولد شد و پس از گذراندن دوران دبیرستان در مدسه‌ای صنعتی برخلاف سایر هم دوره‌ای‌های خود که در بخش‌های فنی مشغول شدند، وارد دانشگاه تهران در رشته‌های هنری شد و سپس به دلیل تسلط به زبان آلمانی برای ادامه تحصیل در رشته نقاشی به صورت بورسیه به آلمان عازم شد و در آلمان گرافیک را در دل نقاشی آموزش دید.
مشهدی‌زاده افزود: جوادی‌پور پس از بازگشت از آلمان رشته گرافیک را در دانشگاه تهران راه‌اندازی کرد و به عبارتی او پدر علم گرافیک مدرن ایران است.

او خطاب به دانشجویان رشته گرافیک گفت: رشته خوبی را در دانشگاه انتخاب کرده‌اید؛ چرا که با این رشته با مردم بیشتر در ارتباط هستید و بیشتر از کار خود لذت می‌برید.

در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از آثار دانشجویان رشته گرافیک مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرج برپا شد و شرکت‌کنندگان و اساتید از توانمندی‌های این دانشجویان بازدید کردند.

 

منبع: ایسنا