به گزارش خبرگزاری برنا، در این برنامه که از ساعت 17 عصر یکشنبه (12 اردیبهشت) آغاز می‌شود، ابتدا فیلم مستند- سینمایی «موج نو» روی پرده رفته و سپس نشستی برای صحبت درباره‌ی این فیلم و بررسی موج نو در سینمای ایران، با حضور هوشنگ گلمکانی، احمد طالبی‌نژاد و ناصر صفاریان برگزار خواهد شد.

بررسی سیر تحولات و پیدایش موج نوی سینمای ایران از آغاز تا امروز، موضوع این مستند غیر‌متعارف است که در مدت زمان 85 دقیقه، توسط «احمد طالبی‌نژاد» نویسنده و منتقد نام‌آشنای سینمای ایران تهیه و کارگردانی شده است. این فیلم با حضور برخی از کارگردانان قدیمی و امروز سینمای ایران، از جمله داریوش مهرجویی، بهمن فرمان‌آرا، کیانوش عیاری، اصغر فرهادی، پرویز شهبازی و شهرام مکری، جلوی دوربین رفته است که می‌تواند تجربیات زیادی را به فیلمسازان جوان و علاقمندان سینما انتقال دهد.

عوامل تولید فیلم مستند- سینمایی «موج نو» عبارتند از: پژوهشگر، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: احمد طالبی‌نژاد، مدیر تصویربرداری: فرهاد طالبی‌نژاد، صدا: شاهین پورداداشی، تدوینگر: بابک حیدری، مدیر تولید: حنیف سروری، عکاس: محمود حسینی، دستیار اول کارگردان: ناصر طالبی‌نژاد، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این فیلم و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (12 اردیبهشت‌ماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است. دوستداران سینمای مستند و تجربی جهت اطلاع از برنامه‌های هفتگی کانون فیلم «سینماحقیقت» می‌توانند به کانال تلگرام telegram.me/cinemaverite بپیوندند.