به گزارش خبرگزاری برنا، در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان جوانی همچون مسیح احمدی، لیلی طاهری، مریم ابتکار، یکتا درویش و شهرزداد ارفعی با نظارت پرویز تناولی ملهم از آثار پیشگامان هنر معاصر خلق و در معرض دید عموم قرار گرفته است.

پرویز تناولی با بیان این مطلب که آثار نمایشگاه «ماه مهر» این قابلیت را دارند که در شهرهای بزرگ جهان همچون نیویورک، لندن و زوریخ نیز نشان داده شوند، یادآور شد: نمایشگاه بسیار خوبی را امروز دیدم. از لحاظ کانسپت، فکر و اجرا، این  نمایشگاه را در سطح جهانی می بینم چراکه هنرمندان نهایت کوشش و تلاش خود را در خلق آثارشان به کار بسته اند.

وی افزود: چند سال است که دارم با آنها کار می کنم و ثمره آن واقعا امیدبخش است. در بازدید از نمایشگاه واقعا غرق در شادی و شعف شدم چراکه احساس کردم از نمایشگاهی در حد و اندازه های بین الملل بازدید می کنم. من آینده مجسمه سازی را با این که عمر کوتاهی دارد، بسیار روشن و درخشان می بینم.

تناولی در ادامه صحبت هایش با اشاره به مجسمه های «هیچ» لیلی طاهری، اظهار کرد: در خلق مجسمه های «هیچ» و دیگر آثار با من مشورت شد. هر هنرمند تازه کاری از آثار هنرمندان بزرگ در ابتدای امر الهام می گیرد و کارهایش را خلق می کند. هر کسی هنرمندی را منشا و مراد خود باید قرار دهد و راه او را ادامه دهد، به این شرط که اثری که خلق می شود صرفا جنبه تقلید نداشته باشد. 

علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد نیز که در آیین افتتاح این نمایشگاه در فرهنگسرای نیاوران حضور داشت، با بیان اینکه کسانی که شاگرد پرویز تناولی بوده اند امروز توانسته اند به مرحله آفرینش و خلق اثر هنری برسند، گفت: یکی از مباحثی که دنبال می کنیم این است که ببینیم آموزش های آکادمیک و ... که داده می شود چگونه می تواند به یک نتیجه روشن و مطلوب برسد. این نوع نگاه کارگاهی که تناولی دارد امروز به بار نشسته و نشان می دهد برای رسیدن به هدف، نقاط مختلف مسیر کاملا نقطه گذاری و معلوم شده است. موجب خوشحالی است که هنرمندان تازه کار آثاری در خور توجه خلق می کنند.